Yulaf Ezmesi Protein Mi Karbonhidrat Mı

Daha öncesinde defalarca kez yulaf ezmesinin faydalarını ve tariflerini yazdık. Tam tahıl özelliğine sahip olan yulaf ezmesinin neden tüketilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Öncelikle yulaf ezmesi konusunda doğru bilinen yanlışlara değinmek gerektiğini düşünüyoruz.

yulaf-ezmesi-protein

Yulaf Ezmesi Besin Değeri

Yulaf ezmesinin besin değeri daha çok karbonhidrat, kaliteli protein ve yağ şeklinde sınıflandırılabilir.

100 gram yulaf ezmesinin içerisinde 72 gram karbonhidrat bulunurken, 12 gram protein bulunmaktadır. Çoğunlukla sporcular ve spor yapan kişiler tarafından tüketilen yulaf ezmesi besin değeri ve protein miktarı bakımından da son derece yoğun bir şekilde tüketilir. Bu durumda onu diğer gıdalardan ayrır.

Spor Yaparken Yulaf Ezmesi

Teknolojinin bize en büyük etkisi her şeye oturduğumuz yerden ulaşabilmemizi sağlamasıdır. Kilo vermek ne yazık ki bu kadar kolay olmaz. Kilo vermek istiyorsanız çalışmanız ve az yemeni gerekir. Bunun için yulaf ezmesi gibi tam tahıllardan destek almanız da gerekebilir. Yulaf ezmesi hem son derece kolay tüketilir hem de besleyici özelliği sayesinde rahat bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Doğrudan tüketilmesinin bu noktada büyük bir önemi olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Daha önce internet sitemizde çok farklı yulaf ezmesi tariflerine yer verdik. Aynı zamanda sık sık karıştırılan yulaf unu hakkında da merak ettiğiniz her konu başlığına arama butonu yardımıyla ulaşabilirsiniz. Yulaf ezmesi kilo vermek isteyenlerin ve sağlıklı bir hayat sürmek isteyenlerin başlıca gıdaları arasında yer alır. Uzun süre dayanması, protein ve lif oranının yüksek olması ve düşük yağa sahip olması ile çağımızın bize dayattığı pek çok gıda maddesinden ayrılır.

Mucizevi bir gıda olmasına rağmen yulaf ezmesine son derece uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Tüm market, aktar ve hatta bakkalarda bile çeşitli yulaf ezmesi markalarına ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm sorulara adresimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın