Adsense ile Ev, Araba Almak Mümkün Mü ?

Adsense olmasa ne olurdu acaba? Millet site işlerinden vazgeçerdi sanırım… Adsense ile nasıl daha fazla kazanırım, Bu yazımızda bu konudan bahsetmek istiyorum

Size bir hikaye anlatayım, Rolümüzün baş kahramanı Ahmet, Ahmet’in Buğra adında çok yakın arkadaşı var, “Oğlum şu web site işine girelim, millet parayı kırıyor” demesiyle Ahmet bu işe adım atar, webmaster forumlarını araştırır, derki “vay be adsenseden millet ev kredisi ödüyor, günlük kazançları 100-200 TL arasında olan var” der ve hooop araştırmaya başlar,

Adsense Kazandıracak Sektör Seçimi

En çok getirisi olan bir işe ve şuan gözde olan “MODA” sitesi kurmaya karar verir. Hostgator‘dan bir host alır, uygun bir domain ve hemen makale alım işi. “500 Kelimelik makaleyle şimdilik işim olmaz, 500 kelimelik makaleye vereceğim fiyatla 3 tane SEO uyumlu 250 kelimelik makale alırım” der. Yaklaşık 30 adet 250-300 Kelimelik makale alır. Siteyi kurar All in One eklentisini yükler. Haydi “Bismillah” der ve makaleleri eklemeye başlar, Günlük 5 adet makale ekler, eklediği resimlerin hepsine ALT tagı ekler. 10 adet  makele ekledikten sonra kurduğu wordpress tema basit kalır. Geleceği düşünerek themeforest sitesinden bir magazin teması alır.(Nede olsa para gelecek diye düşünür). 3 gün içerisinde toplam 15 adet makaleyi ekler, yeni aldığı temanın özellikleri tanır Ahmet.

Ahmet eklediği makalelerin hala Google tarafından indexlenmediğini keşfeder, Forum sitelerinden backlink olayından bahsederler, Ahmet bunun yeni siteler için zararlı olabileceğini çoktan okumuştur. Sakin bir şekilde günlük 2 adet makale ekleme devam eder, Sosyal Medyanın önemi anlamış olan Ahmet Digg Digg eklentisini kurarak yazdığı yazıları sosyal medyada paylaşır. FriendFeed sitesine RSS adresini ekler, Google Webmaster‘a sitesini ekler, artı olarak sitemap.xml haritası gönderir. Ahmet 15 makale ekledikten sonra yaklaşık 3 gün makale eklemeyi bırakır.

3. günün sonunda günlük 2 adet makale eklemeye devam eder, Google gibi Getir olayını çözmüştür. Yazdığı yazının hemen index almasını bu sayede yapar.

Artık yazdığı yazıları google+, facebook ve twitter adresinde paylaşır. Kullandığı sosyal medyalar sadece;

Facebook

Twitter

Google+

FriendFeed

adsense-ev-araba

1 ay gibi bir süre geçer, Ahmet yorulmaz bu işi disiplinli bir şeklide yoluna devam eder. Arada sırada yıldığı zamanlarda olmuştur Ahmet’in, acaba boşa mı kürek çekiyorum diye. Ama bu işi artık hobi haline getirmiştir. Yakın arkadaşlarına sitenin varlığından haberdar eder ve sitelerini dolaşmasını ister ve yazılarına yorum bırakmalarını ister.

Adsense başvurusu ne zaman yapılır ?

Ve içerik bakımından dolu olarak hisseder Ahmet, sitesinde yaklaşık 50’ye yakın makale olmuştur. Google Adsense‘ye başvurma zamanı geldi diye düşünür ve adsense‘ye başvurur. Sitesi 3 gün içinde 1. ve 2. onayı alır. Artık Ahmet’inde bir adsense hesabı vardır.

Yazı içerisinde 1 adet 300×250 boyutunda, sidebara ise 300×600 boyutunda bir adsense reklamı ekler, Aynı gün ilk tıkını alır hemde TBM oranı 0.45 ile…

İlk günkü kazancı 3.16 TL dir (toplam 500 sayfa görüntülenme, 11 Tık). Ahmet çok mutlu olur, demekki doğru yolda olduğunu düşünür. Aynı şekilde Ahmet yoluna devam eder. Bu işi bir hobi haline getirmiştir. Günlük olarak 2 makale eklemeye devam etmiştir. Yabancı Moda sitelerinden ilham alarak artık makaleleri kendisi oluşturmaya başlamıştır.

Ahmet’in sitesi şuanda günlük olarak 60-75 TL arası kazanmakta ve Google TR’de ilk 1200 içerisinde yer almakta…

Sonuç olarak bu işi bir disiplin haline getirin, önceliğiniz PARA olmasın, işinizi düzgün yapın ve adsensenin keyfini sürün

Bu hikayemizde geçen isimler hayalidir, Bu yazımıza ilham olan arkadaşımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Eğer sizlerinde adsense hikayesi varsa dinleyip yayınlamaktan mutluluk duyarız. Bizimle iletişime geçebilir veya hikayenizi bize gönderebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın