Yulaf Ezmesi Nasil Yenirse Zayiflatir

Yulaf ezmesinin insan sağlığına olan faydalarını saymakla bitiremiyoruz. Teknolojinin gelişmesi ve yeni araştırmaların yapılması ile çok farklı faydaları ortaya çıkarılan yulaf ezmesinin son dönemlerde sporcular arasında da son derece popüler olduğunu biliyoruz. Gerçek şu ki yulaf ezmesi bir sağlık kaynağı olarak dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Bunun dışında sporcuların ve kilo vermek isteyenlerinde iyi bir yardımcısı olmayı da başarmış.

diyette-yulaf-ezmesi

Yulaf Ezmesi Nasıl Yapılır

Yulaf ezmesi hazırlamayı biraz, tarifinizin özelliğine ve diyetinize göre sınıflandırabiliriz. Yulaf ezmesi tüketme yöntemi sıklıkla birbirine paralel özellikleri ile sınıflanıyor olsa da aslına bakarsanız çok farklı yöntemlerle yulaf ezmesi tarifi hazırlanabilir. Bunlar arasında en sık tercih edilen sütle karıştırarak tüketmektir. Bunun dışında sütte haşlanmış yulaf ezmesi, suda haşlanmış yulaf ezmesi ve yoğurtla karıştırılan yulaf ezmesi şeklinde çeşitli tarifleri bulunduğunu hatırlatalım.

Diyette Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir

Yulaf ezmesinin diyette tüketilmesi biraz light yoğurt veya süt ile daha etkili olmaktadır. Bunun dışında suda haşlayarak da yulaf ezmesini tüketebilirsiniz. Benim gibi yulaf ezmesinin lezzetine uzun süre adapte olmayı başaramayacaksanız. Tükettiğiniz yulaf ezmesinin yanında kuru meyveler tercih edebilirsiniz. Kuru meyveler arasında en sık tercih edilenler; kayısı, erik ve muzun yanı sıra yapılan diyetin şekline ve sizin zevklerinize göre yulaf ezmenizi tatlandırabilir. Burada abartma ortaya çıkarsa kilo verme amacınızdan sapmalarında ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. O sebepten yaptığınız tarife harfiyen uymalı ve küçükte olsa meyve tabaklarında ki kalori miktarını iyi hesaplamalısınız.

Özellikle yulaf ezmesi diyetinde çok sık düşülen bir hatadan bahsetmek isterim ki o da her zaman için kilo verme amacıyla yapılan diyetlerin bazen amacından sapması sonucu gereksiz yere kilo almalarla sonuçlanacağı da unutulmamalıdır. O sebepten yaptığınız diyetin amacından sapmamasına ve düzenli olarak tükettiklerinize dikkat etmenize de özen göstermeniz gerektiğinin altını çizelim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir