Youtube Kendimi Şanslı Hissediyorum

İnternet ağları üzerinden bazı sosyal ağlara iki üç adımda ulaşılabilmekte. Bazı geliştirilmiş eklentiler ile iki üç adım ile ulaşılan sosyal ağlara tek tık ile ulaşma imkanı sunulmaktadır.Arama motorlarındaki eklentiler ile aranan içeriklere ulaşılması daha kolay hale gelmiştir. Örneğin; Google için arama yapılması esnasında kendimi şanslı hissediyorum butonu ile aranan içeriğe tek tıkla ulaşılabilmektedir. Bu eklentiler ile hem internetten tasarruf edilirken hem de internet dolaşımını hızlandırmak mümkün hale gelmektedir.

Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Nedir?

Arama motorlarında yapılan aramalara daha çabuk ulaşmak için tek tıkla içeriğe götürmesini sağlamaktadır. Genel olarak ‘bul’ ya da ‘ara’ butonunun olduğu bölmede eklenti olarak bulunmaktadır.Bazı sosyal ağ motorlarına yeni eklenmesi özelliği ile Google uygulamalarından indirilmektedir.

Örneğin; Google’ dan sonra YouTube kendimi şanslı hissediyorum butonunu eklemiştir. Bu eklenti ile aranan video ve görüntü içeriklerine tek tık ile ulaşılmaktadır. Bu butonu Google’ dan esinlenerek ekleyen YouTube için hem pratik aramalar hem de hızlı video izlenimini kolaylaştırmıştır.

youtube-sans

YouTube’un bu eklentisini kullanabilmek için; Google uygulamalarından YouTube uygulamasını indirerek bu kolaylıktan faydalanılabilir. Bu uygulamayı indirmeden kullanmak isteyenler için, YouTube arama sekmesinden sayfa ayarlarından bu butonun arama alanına getirilmesi sağlanabilir. Ya da Google sayfa ayarlarından kendimi şanlı hissediyorum butonunu tüm aramalar için aktif hale getirmek mümkündür.

Bu butonu yükledikten sonra ya da uygulamasını aktif hale getirdikten sonra memnun kalmayanlar için tekrardan kaldırma ayarları vardır. Yine sayfanın sağ üst köşesindeki sayfa ayarlarından yapılan ayarların tekrardan geri işlemleri yapılabilmektedir.

YouTube videolarının çabuk bulunması ve izlenim hızını artırmak için kolaylık sağlayan bir eklenti halini alması kullanıcı sayısını ilk eklendiği günden beri artış göstermektedir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın