Android Cihazlara Format Atma

Bazı durumlarda acilen yardım almak zorunda kalabiliyoruz. Bize yardım edecek kimse olmadığında yada çaresiz kaldığımızda android cihazlara format atmak durumunda kalabiliriz. Benim en son başıma geldiğinde bir arkadaşımın şaka yapmaya çalışması yüzünden format atmıştım. Telefonuma yüklediği virüslü bir uygulama güya beni biraz korkutacak sonra onun yardımıyla cihazı açacaktım. Tabi ki bu durumdan haberim olmadığı için içim kan ağlayarak format atmak zorunda kalmıştım.

android-cihazlara-format-atma

Format oldukça bilindik bir konu… Yıllarca masaüstü bilgisayarlarımıza daha sonra laptoplarımıza format attık. Şimdi ise sıra android işlemcili cihazlara format atma konusuna geldi.

Android Cihazlara Nasıl Format Atılır

Bazen format atma işlemi cihazın eskimesinden kaynaklanabiliyor. Böyle bir durum ortaya çıktığında sistemin düzgün çalışması için yapılacak tek bir işlem kalıyor. O da: format atmak… Eğer imkanınız varsa, fotoğraflar, videolar, kişisel bilgiler ve rehberinizi kesinlikle yedeklemelisiniz. Çünkü onları son kez görüyor olabilirsiniz.

Samsung Galaxy Format Atma

Bu işlemi biraz da kendi kullandığım telefon olduğu için yazmak istiyorum. İlk olarak yapmanız gereken şey menüye girip ayarlar dedikten sonra karşınıza gelen ekrandan gizlilik bölümüne girmek ve aşağıdan fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini işaretlemektir. Kısa bir süre içerisinde tamamen sistem sıfırlanacak ve bilgilerimiz silinecektir. Bir süre sonra cihazınızın kendiliğinden açılacak ve sıfırlanma işlemi tamamlanacaktır.

Bir diğer yöntem ise daha kolay olanıdır. Telefonunuzun arama bölümüne girdikten sonra *2767*3855# tuşlayarak hızlı bir şekilde format atmanız mümkün olabilir.

Android Format Atma Nasıl Yapılır Alternatif Yöntem

Bazı telefonlarda ise bu yöntem farklı şekilde işleyebiliyor. Genellikle cihazın tuş kilidi açılıp kapatılan düğmesine ses açma yada kapatma tuşu ile birlikte (bazen her ikisini birden bazen de bir tanesini) basılı tutarak karşımıza bir ekranın gelmesini sağlıyoruz. Bu cihazdan cihaza farklılık göstermekle birlikte çoğunlukla aynı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hızlı bir şekilde format atmanız da mümkün oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir