Yeni Aldığım Ayakkabı Ayağımı Sıkıyor

Çocukluğumdan beri ayakkabılarla aram hiç iyi olmadı. Ne zaman çok beğendiğim bir ayakkabıyı alsam ya burnundan yada arka kısmından ayağımı vurdu durdu. Ben de çok zengin bir aileye sahip olmadığım için ayakkabımın ayağımı vurduğunu aileme söyleyemedim. Hep kendimce yöntemler geliştirerek ayağımı vuran ayakkabıyı açma yöntemleri geliştirdim. Bir ayakkabı arka kısmından vuruyorsa onun için eskilerin yaptığı (ki şimdi bazı ayakkabıcılarda bu yöntemi kullanır) örste dövme işlemini yaptım. Her ne kadar ayakkabının yeni alınmış taze hali kalmasa da en azından ayağım daha rahat bir şekilde muhafaza ettiği için memnun olurdum.

Spor ayakkabı sıkıyorsa ne yapmalı

Çocukluk kabusum geri döndü. Aslına bakarsanız uzunca bir süre hep ayak numaramdan daha büyük ayakkabılar satın aldığım için ayakkabılar ayağımı vurmuyordu. Ama uzun süredir ilk kez tam 44 numara bir ayakkabı alarak (tek kalmıştı) kabusumun geri dönmesine neden oldum. Bu sebepten yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde uygulamaya başladım.

Yeni Aldığım Ayakkabı Ayağımı Sıkıyor

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü işten geldiğimde spor yapmak istedim ve daha sonrasında alelacele satın aldığım sıkan spor ayakkabı için nasıl açılır konusuna kafa yormaya başladım. Bunun için en kestirme yol eskiden de uyguladığım içine gazete kağıdı doldurup bir gece buzlukta bekletme yöntemiydi ama daha önceden internette gördüğüm bir yöntem sayesinde daha kesin ve etkili bir yöntem kullanarak ayakkabımı genişlettim.

Ayakkabı ayağımı sıkıyor ne yapmalıyım

Su doldurulmuş bir maşrapanın içerisine top top hale getirdiğimiz gazete kağıtlarını dolduralım. Daha sonra gazeteler suyu belli bir miktar emdikten sonra ıslak gazete kağıtlarını bir poşetin içerisine dolduralım. Poşetin ağzını iyice sıktığımızdan emin olduktan sonra poşeti ayakkabımızın içerisine yerleştirelim. Ne kadar itersek yani ne kadar ayakkabının içerisini doldurursak açılmayı da o kadar fazlalaştırırız.

Daha sonrasında ayakkabımızı başka bir poşetin içerisine koyduktan sonra (buzluğu kirletmemek için) bu poşeti buzluğa koyarak birkaç gün donmasını bekliyoruz. Ayakkabımızın içerisinde donarak genişleyen ıslak gazete kağıtları onun da genişlemesini sağlayacaktır. Eğer ayakkabı burnu sıkıyorsa bu işlem için ayrı bir uygulama yapmanız gerekebilir. Daha sonrasında ona da değineceğim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir