Windows 10 ‘ Da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarını Windows 10′ a yükseltmiş olan birçok insanın aklında bazı sorular oluşmuştur. Hemen bu soruların cevaplarını bulabilmek için internet üzerinden birçok araştırmalar yapılmıştır. Yine bu sorulardan bir tanesi de dil değiştirme sorusudur. Bilinmeyen her şeyin zor olarak algılandığı kanısında hepimiz hem fikirizdir. Aynı kanı WİNDOWS 10 ‘ DA VARSAYILAN DİL NASIL DEĞİŞTİRİLİR? sorusunda da geçerlidir. Aslında gayet basit olan bu sorunun cevabını bilmez iseniz tabi ki de zor gelmesi, kendi başına uğraşılarak bulunamaması gayet normaldir. Dil seçenek ayarlarınızı çeşitli nedenlerle değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Bu tabi ki de sizin isteğiniz, sizin düşünceleriniz ve en önemlisi sizin kendi kişisel bilgisayarınız… Bu nedenle dil değiştirmek isteyen sizler, nasıl değiştirebileceğiniz konusu için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Windows dil değiştirme işlemi

İnsanlar özellikle Windows Xp’nin basitliğinden dolayı, özellikle Windows 8 ve Windows 10 ‘ da çeşitli zorluklar yaşamaktalardır. Ama genel fotoğrafa baktığımız zaman aslında Windows Xp’nin alışılmış olduğundan dolayı basit geldiğiniz, anlaşılabilir bulunduğunu görebiliriz. Windows 10 ile de zaman geçirdikçe, daha çok haşır neşir olundukça en az Windows Xp kadar basit ve anlaşılabilir geleceğinin garantisini vermekteyiz. O halde bizde Windows 10’ u öğrenmeye başlayalım. Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? Ne yapmanız gerekmektedir?

windows-10-dil-degistirme

Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır ?

Öncelik olarak dil ayarlarında değişiklik yapabilmeniz için Yönetici Kullanıcı olmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızın sol alttaki ”Başlat” butonuna basarak işe koyulalım. Açılan Başlat menüsünde ” Ayarlar ” butonuna tıklayalım. Ayarlar penceresi açıldığında karşınızda Ayarlar ile ilgili birçok seçenek gelecektir. Burada ” Zaman ve Dil ” seçeneğine tıklayalım. Yine açılan pencerede sol panelde ”Bölge ve Dil” e tıklayalım. Açılan pencerede ”Diller” bölümünden ”Dil Ekle” butonuna tıklayarak istediğiniz dili seçebilirsiniz. Eklediğiniz dil ”Diller” bölümüne eklenmiş olacaktır. Oradan eklediğiniz dilin üzerine tıklayarak ”Varsayılan Olarak Ayarla” butonuna tıklayarak bilgisayarınızı yeni dil kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir