Web Sitesi Nedir, Nasıl Yapılır ?

Web sitesi birçok amaçla kurulan, internet aracılığıyla erişilebilen interaktif kullanıma sahip ve birçok konuda hizmet sunabilen internet hizmetidir.

İstediğiniz an değiştirilebilen, görüntüsü yapımcı tarafından özel tasarlanabilen, resim, video, yazı konulabilen platformlardır. Kurumsal siteler, portallar, eğlence siteleri, sosyal ortamlar vb. hizmetler verilebilir.

Herhangi bir firma kendini tanıtmak için web sitesi sahibi olabilir. Burada kendisi hakkında iletişim bilgileri, ne iş yaptığı, kadrosunu paylaşabilir.

Web Sitesi Nedir, Nasıl Yapılır

Bir oyun sitesi, size birçok eğlenceli oyun sunabilir. Sosyal sitelerde arkadaşlarınızla konuşabilir, yazışabilirsiniz.

Web sitesi nedir nasıl hazırlanır

Kendine özgü bir yazılımı vardır. Html, Php, Asp, Asp.net bunların başlıcalarıdır. Bunlar web programlama dilleridir. Bunun dışında programlama dillerininde birçoğu web sitesine enjekte edilerek tasarımda ve çalışmasında kullanılabilir.

Bu yazılımları, resimleri ve videoları bulunduracak bir hostinge sahip olmalıdır. Bununla beraber hizmet verecek bir alan adı (domain) gerekmektedir.

Kullanıcılar alan adını tarayıcılarına yazar, siteye girer. Site, hosting üzerinden verileri ve bilgileri çeker, giren kullanıcıya sunar.

Çoğu web sitesi veritabanı kullanmaktadır. Bilgileri depolar ve size sunar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir