Watch Dogs Kasma Sorunu Kesin Çözüm

Senelerce beklediğimiz, sürekli ertelenen ve bir türlü çıkamayan Watch Dogs nihayet çıktı. Oyun PS4, PS3, XBOX One ve XBOX 360 oyun konsollarının yanında bir de PC platformu için çıktı. Ancak oyun biraz sorunlu. Konsollardan bilgisayara optimize ederken çok sıkıntılı bir sonuç çıkarmışlar. Her ne kadar sisteminiz iyi olsa da oyun kasabilir. Bu konu hakkında Ubisoft’un bir yama üzerinde çalıştığını duydum.

watch dogs aşırı kasma sorunu

Watch dogs kasma sorunu giderme

Bu ne kadar sorunu çözer bilemem ama, bu tür yeni nesil oyunları oynamak istiyorsanız artık konsol şart. Neden diyecekseniz, neredeyse en iyi ekran kartı bile %90 kullanılıyor oyun tarafından ve bu da ani fps düşüşlerine neden oluyor. Oyun zaten tam bir sistem canavarı. İstediği minimum 6 GB Ram, İntel Core i7 işlemci ve GTX 560Ti’den daha iyi bir ekran kartı. Bunun üzerinde bir sisteme sahipseniz, bir kaç öneri ile biraz daha rahat oyun keyfi sunabiliriz. Ekran kartı sürücüsünün güncel olduğundan emin olmalısınız. Eğer değilse resmi siteleri aracılığıyla indirip güncellemelisiniz.

Watch dogs aşırı kasma sorunu

Daha sonra DirectX‘in son sürümünü kurmanız gerekmektedir. En son olarak oyun içinde çözünürlüğü düşürmek de işe yarayabilir. Çözünürlüğü 1280×768 yeterli. Ayrıca yine oyun içinden grafik ayarlarını düşürmeniz gerekmekte. Eğer hala kasıyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey kalmamıştır, Ubisoft’un üzerinde çalıştığı yamayı yayınlamasını beklemelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir