V For Vendetta Konusu, Sözleri ve Oyuncuları

Film tavsiyelerinde bu kez, dünyadaki tüm eylemlerin sembolü olan, Guy Fawkes maskesini fenomen yapan V for Vendetta filmini tavsiye edeceğiz.

Bu filmi izlerken, pür dikkat izlemelisiniz, çünkü filmdeki tüm diyaloglar ince elenip sık dokunmuş, her kelimeye anlam(lar) yüklenmiş. Tabi anlayana… Zira, filmi “Maskeli, güzel dövüşen bir adam” olarak izler ve ondan ibaret sanırsanız bir şey anlamayabilirsiniz.

V for vendetta sözleri

Bu maskenin altındaki et ve kemiklerden oluşan yüz, benim benliğime ait değil.Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez!

Bu film, V ‘ nin,  para ve güç kazanmak için kirli işlere bulaşan, güç kazandıkça halk üzerinde baskısını arttıran, kirli işleri ortaya çıktığında, halkı din ile yatıştıran, kirli çarkına çomak sokmak isteyenleri terörist ilan eden, elindeki medya ile gerçekleri saklayan iktidarla mücadelesidir. Film, Alan Moore’un yazıp David Lloyd’un çizdiği çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanmıştır.

V For Vendetta Konusu, Sözleri ve Oyuncuları

V for vendetta konusu

2020 yılının İngilteresin de, ürettiği ilaçları test etmek için tutuklu insanları kobay olarak kullanıp hayatlarıyla oynayan baskıcı hükümetin deneklerinden biri olan V, İlacın yan etkisiyle vücudu direnç kazanır ve tutsaklıktan kurtulur.

Kurtuldukan sonra bütün hayatını, hükümeti yok etmeye adayan V, bu yolda halkı’da yanına almak için hükümetin yönetiminde olan TV kanalını basıp, canlı yayında, hükümetin pis işlerini alenen anlatır, gelecek 5 kasımda İngiliz Parlamento Sarayını havaya uçuracağını söyler ve 5 kasımdaki bu şölene tüm ingiliz halkının gelmesini ister. (5 Kasım 1605; Guy Fawkes’un İngiliz Parlamento Sarayını havaya uçurma girişiminin tarihidir.)

Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler olur ya hani, işte onlardan biri. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

V for vendetta rolünü kim oynadı

Filmde V rolünü Hugo Weaving oynamıştır.

Film Hakkında

Yönetmen : James McTeigue
Senarist : Larry ve Andy Wachowski
Oyuncular : Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, John Hurt, Stephen Fry
Süre : 132 dakika
Yapım :  ABD – Almanya 2005

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir