Ucu Olmayan Şiş Sivilce Nasıl Geçer

Sivilcenin her türü ayrı bir dert doğrusu. Ben bu sivilcelerden çektiğimi başka hiçbir şeyden çekmedim. Ne yalan söyleyeyim. Boğazına düşkün biriyim, bu da benim yüzümde çok sivilce çıkmasına neden oluyor sanırdım. Son zamanlarda yaptığım araştırmalar bunun çok da gerçeklik payı taşımadığını ortaya çıkardı. 

Ucu Olmayan Sert Sivilce

Başka bir konu da ucu olmayan sert sivilce oldu. Bu sivilceler tutup çekip sıkabileceğin bir yapıda da bulunmuyor. Haliyle daha çok canımı acıtıyor ve sayıları da azımsanmayacak kadar fazla. Öncelikle bu sivilcelerin ne olduğunu araştırdım. Karşılaştığım en mantıklı cevap bu sivilcelerin diğer sivilcelerle aynı özelliklere sahip olduğu sadece daha dipten çıktığı için o bölgede yağlanmalara neden olduğuydu. Haliyle sıkmak bir hayli güç…

deri altı sivilce nasıl geçer

Ucu Olmayan Sivilce Nasıl Patlatılır

Farklı soruları aklıma getiriyor olsam da ucu olmayan sivilce nasıl patlatılır sorusunu kendime çok fazla soruyorum. Deri altında bulunan sivilceler sinir uçlarına daha yakın olduğu için sıkmaya kalktığınızda daha fazla can yakıyor. 

Can yakması bir yana ucu olmayan sivilce nasıl sıkılır sorusunun cevabını verircesine sıkmak mümkün olmuyor. Bir de patlamayan tüm sivilcelerde olduğu kızarıklığı daha da kendini belli ediyor. Hal böyle olunca en mantıklı hamlenin bu sivilcelere hiç bulaşmamak olduğunu söyleyebiliriz. Ucu Olmayan Sivilce Neden Çıkar

Tıp sitelerinde ve diğer kaynaklarda aşırı aktif yağ bezelerinin faaliyetlerini yerine getirmeleri sonucu yağ gözeneklerini tıkamaları neticesinde ortaya çıktığını yazıyor. Bu da ucu olmayan sivilcelerin ortaya çıkmasının ilk sebebi olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında zaman içerisinde ortadan kayboluyor ve daha görünmeye başlıyormuş. Tabi ki cilt yapınıza göre sivilce tiplerinin de farklılık göstereceği de unutulmamalıdır. 

Deri Altı Sivilce Çözüm

Öncelikle deri altı sivilce şişliği nasıl geçer sorusunun cevabı ile başlayalım. Her ne kadar zor olduğundan adım gibi emin olsam da deri altından çıkan kör sivilceleri sıkmayarak başlamak gerekiyor. İlk adım olarak bunu deneyebilirsiniz. Aksi halde sıkmanız durumunda şişliğini birkaç kat artırarak yine ortaya çıkacak bir sorundur. Bunun dışında farklı konu başlıklarını bir arada değerlendirmeli ve deri altında çıkan sivilcelere sıcak kompres uygulamalısınız. 

Bu da sivilcelerin gözeneklerinin açılmasını ve normal sivilce halini almasını sağlıyor. Yüzünüzü sarmış ve bütünüyle sizi rahatsız eden bir deri altı sivilce probleminiz varsa bir hekimden destek almanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. 

Yorum yapın