Toprak Pokemonuna Karşı

Çok fazla bilgi sahibi olmadığımız bir pokemon türü ile karşınızdayız. Özellikle bu pokemon türünün antileri hakkında bilgi araştırırken neredeyse birbirinin kopyası olan sitelerde yer alan bilgileri saymazsak hiç bilgiye rastlayamadığımı da söylemek istiyorum. Bunun için pek çok yabancı forumu gezdiğim için toprak türü pokemonlar hakkında bilgi vermek için bir hayli zorlandığımı da belirtmek istiyorum. Tabi ki burada sorulması gereken iki adet soru bulunuyor. Bu soruların ilki hiç şüphesiz toprak pokemonuna karşı hangi pokemonun kullanılması gerektiğidir. İkinci soru ise toprak türü pokemonların kolay mücadele ettiği pokemon türünün ne olduğudur.

toprak pokemonuna karşı

Toprak Pokemonunu Ne Yener

Toprak türü pokemonlar biraz da Türkçeye çevrilirken sorun yaşamış bir türdür. Aslında orjinalinden bakacak olursak zemin türü pokemonlar şeklinde çevirmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Çünkü kaya türü pokemonlara karşı mutlak bir yenilgi söz konusu değil ama yine de en çok sıkıntı yaşadıkları türlerin başında hiç şüphesiz çimen türü pokemonların yer aldığını da söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle mücadele esnasında toprak türü pokemonlarınıza karşı çimen türü bir pokemon denk gelirse kesinlikle o mücadeleden geri çekilmenizi tavsiye ediyorum. Zira çok ciddi zararlar alarak savaştan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında toprak türü pokemonları ne yener sorusunun ikinci cevabı ise; su türü pokemonlardır. Bunun dışında buz türü pokemonların da toprak yani zemin türü pokemonlara çok ciddi zararlar verebileceğinin de altını çizmekte fayda var. İyi bir oyun kurarken bu üç pokemon türü ile karşı karşıya geldiğinizde kesinlikle geri çekilmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi takdirde pokemonlarınızı tamamen kaybedebilirsiniz.

Toprak Pokemonu Hangi Pokemona Karşı Kullanılır

Şimdiye kadar toprak türü pokemonlarının genellikle olumsuz özelliklerinden bahsetsek de bütünüyle sorunlu bir pokemon olmadığını da belirtmekte fayda var. Çünkü doğru şekilde geliştirilirse toprak türü pokemonların çok iyi ataklar yapacağını ve pek çok farklı pokemon türünü de neredeyse yok edebileceğini unutmamak gerekiyor. Toprak türü pokemonların iyi mücadele ettiği türler arasında ateş ve kaya türü pokemonların yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında elektrik ve çelik türü pokemonlarla mücadele ederken de rahatlıkla kullanılabilir. Tabi ki bu mücadelelerde biraz da sizin profesyonelliğinizin ön plana çıkması ve iyi bir oyun kurmanın da son derece önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Toprak Pokemonları Nelerdir

İyi bir pokemon takipçisi olmadığını varsayarsak çoğunlukla toprak pokemonları hakkında tam bilgi sahibi olmadığınızı söyleyebiliriz. Zira isimleri bakımından birkaç türü saymazsak çoğunlukla bu pokemonları tanımakta zorluk çekiyoruz. Peki ama toprak pokemonları hangileridir?

 • Sandshrew
 • Sandslash
 • Diglett
 • Dugtrio
 • Cubone
 • Marowak
 • Phanpy
 • Donphan
 • Trapinch
 • Groudon
 • Hippopotas
 • Drilbur

Bu türler toprak türü pokemonlardan bazılarıdır. Hiç şüphesiz  pokemon go oyunu güncellendikçe yeni tür pokemonlar ön plana çıkacaktır. Bu pokemonları da güncellendikçe yazımızı da güncelleyeceğiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir