Tırnak Eti Soyulması Neden Olur, Nasıl Önlenir ?

Son zamanlarda çok sık karşılaşmasam da uzunca bir süre benim için sorun olmuş bir konuya değinmek istiyorum. Tırnak üstünde yer alan etin soyulması, yıllarca benim canımı sıkmış ve çare bulmakta da zorluk çekmiştim. Başta doktora gitmiş ve doktorun tavsiyesi ile vitamin takviyesi bile kullanmıştım. Ama ne yaparsam yapayım tırnak eti soyulması sorununu ortadan kaldırmayı başaramadığımı söyleyebilirim.

Tırnak Kenarında Çıkan Yaralar

Bu sorunla mücadele eden tek kişi olmadığımı biliyorum. En azından öyle olmadığımı düşünmek istiyorum. Öncelikle sizlerin de bu can sıkıcı yaralarla karşılaşıyorsanız yorumlara yazmanızı rica ediyorum. Şimdi sizlere tırnak kenarında çıkan yararlarla nasıl mücadele ettiğimi yazacağım.

Tam olarak tırnak eti soyulması neden olur bilmiyorum. Benim ki ile sizde ki soyulma aynı sebepten mi kaynaklandı onu da bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var ki o da bendeki tırnak eti soyulmasını az da olsa sona erdirdiğimdir.

Tırnak Eti Soyulması Neden Olur, Nasıl Önlenir

Tırnak etlerinin soyulması neden olur

Başlangıçta vitamin eksikliğinden yada başka bir sorundan kaynaklandığını düşünüyordum. Yıllarca bu sorun ile karşılaştığım zaman aralıklarını gözümün önünden geçirmeye başladım. Aslına bakarsanız geçmişe dönerek hangi aralıkta daha çok ortaya çıktığını gözlemlemeye çalıştım. Çok basit bir sonuçla karşılaştığımı söyleyebilirim. Evde kaldığım zaman aralığında daha az olduğunu daha çok yolculukta olduğum zamanlarda tırnak etimin soyulmaya başladığını gördüm.

Tırnak eti soyulması nasıl önlenir

Titiz bir insan olduğum için yolculuk süresince elimi çok fazla yıkıyordum. Aynı zamanda farklı ve kalitesiz sabunlarla da yıkamak zorunda olduğum için o bölgenin daha kolay yara olmasını sağlıyor olabilirim diye düşünmüştüm. Kullandığım sabunun besleyici özelliğini ve krem içerdiğini ellerimi daha sık kremlediğim zaman soyulmaların da azaldığını gördüm. Böyle bir şikayetiniz varsa kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek yerine bir doktora görünmenizi tavsiye ediyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir