İncir Kolonyası Faydaları ve Kullananlar

Farklı kokulara karşı zaafım olduğu doğrudur. Daha öncesinde Bolu’ya gittiğimde çam kolonyası ve Abant Nilüferi kolonyası almış ve kokularını özlediğim için yolumu 100 km uzatıp tekrar gidip almışlığımda vardır. Alışveriş merkezlerinde var olan tüm kolonyalardan alırım şişelerini yan yana dizip hangisi daha güzel kokuyor diye sorgulayıp dururum. Şimdiye kadar mevcut kokular arasında birinciliği mandalina kolonyası elinde tutarken geçtiğimiz günlerde tanıştığım incir kolonyasının birinciliği aldığını söyleyebilirim.

İncir Kolonyası

Hemen internette bir araştırma yaparak incir kolonyası ekşi sözlükte yer alan yorumları okumaya başladım. Yorumlarda da karşıma çok fazla bilgi çıkmadığı için burada incir kolonyasından bahsetmeye karar verdim. İncir kolonyası koku olarak eskiden (çocukluğumuzda) karşımıza çıkan sakızlara benziyor.

İncir Kolonyası Faydaları

Anladığım kadarıyla markaların internet sitesinde araştırma yaptığım zaman tatlı incir kolonyası ve yabani incir kolonyası olarak iki farklı seçeneğinin çıkartıldığını gördüm. Benim satın aldığım kolonyanın üzerinde ise sadece incir kolonyası yazıyor bu farklı türlerin koku farklılıkları varsa onları da denemek ve yorumlarımı yazmak isterim.

İncir Kolonyası Fiyatı

Fiyat bakımından diğer kolonyalardan çok bir farkı bulunmuyor. Ben 250 ml incir kolonyasına 10 tl civarı bir para ödedim. Ama cam şişede olmasının da bu fiyatın artmasına etki ettiğini söyleyebilirim. Bu kolonya ile birlikte satılan diğer kolonyalarında aşağı yukarı aynı fiyatlara sahip olduğunu düşünürsek çok ciddi bir farklılık olmadığını söyleyebilirim.

İncir Kolonyası Kokusu

Şekerli bir kokuya sahip olan incir kolonyası kesinlikle ve kesinlikle denemesi gereken kokular arasında yer alıyor. Özellikle sabahları tıraş olduktan sonra hem uyanmanızı sağlıyor. Hem de kokusu ile sizin daha mutlu bir şekilde güne başlamanızı sağlıyor. Aynı zaman kolonyalara has itici koku tipinin örneklerini de insanlar üzerinde göstermediğini söyleyebilirim. Sabahları biraz yüzüme döküp çıktıktan sonra incir kolonyasını parfüme benzeten çok insanla karşılaştığımı da söylemeden geçemeyeceğim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir