Suni Gözyaşı Damlası Ne İşe Yarar Kullananlar Yorumlar

Bir süredir bilgisayar başında otururken rahatsız olup göz doktoruna gitmek için zaman ayarlamaya çalışıyordum. En sonunda fırsat bulup doktora gittim. Doktorum öncelikle gözlüğümün numarasının büyüdüğünü ve göz kuruluğuna karşı suni göz yaşı damlası kullanmam gerektiğini söyledi. Bu noktadan itibaren başka bir problem ile karşı karşıya gelecektim.


Suni Göz Yaşı Damlası Markaları

Pek çok suni gözyaşı damlası markasının artık ülkemizde satılmadığı gerçeği ile yüzleşmem geç olmadı. En çok bilinenler arasında yeralan tears naturale ve tears naturale free için yaklaşık olarak 8 tane eczane gezmek zorunda kaldım.

Benim gibi bu problemle karşılaşan çok fazla kişi olsa gerek ki eczacı uzun uzadıya açıklama yapmadan artık satılmadığını ve muadillerini bile bulmanın çok zor olduğunu söyledi. Neyse ki şanslıymışım gittiğim 9.Eczanede bir adet benzer içeriğe sahip göz damlası bulmuştum.

Her ne kadar eczacım suni göz yaşı damlasının tears naturale free ile aynı içeriğe sahip olduğunu söylese de biraz garantici bir insan olduğum için doktorumdan onay almadan kullanamadım. Bu da bir hayli uzun sürdü…


Suni Gözyaşı Damlası Nedir

Çeşitli nedenlerden dolayı (alerji, aşırı kuruma, batma,kanlanma vs…) kuruyan gözlere uygulanan steril göz damlası olarak adlandırabileceğimiz göz damlalarıdır. Tears Naturale Free de olduğu gibi küçük tüpler içerisinde günlük olarak damlatılan çeşitleri bulunduğu gibi normal göz damlası şeklinde de bulunan versiyonları bulunmaktadır.


Suni Gözyaşı Damlası Ne Kadar

Tam olarak en çok aranan ürünlerin fiyatlarının ne kadar olduğu ile ilgili bir fikrim yok. Benim aldığım muadili diyebileceğimiz göz damlasının fiyatı ise 15 TL idi. Yanlış hatırlamıyorsam yoğun olarak satışı yapıldığı zamanlarda Tears naturale reçetesiz fiyatının 25 TL civarından satıldığını hatırlıyorum. Tabi ki bu konuda uzman olmadığım ve elimde net bir rakam bulunmadığı için net bir yorum yapamayacağım. Yine de suni göz yaşı damlası fiyatları hakkında detaylı bilgilendirmeye sahip olmak isterseniz yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Bu ürünler hakkında sizler için bir araştırma yaparak fiyat aralığını yazarım. Yine de şu an için satılmadığını düşünecek olursak net bir rakam belirtmemiz mümkün olmayacaktır.

Suni Göz Yaşı Damlası İşe Yarıyor mu

Bu kişiden kişiye farklılık gösteren bir konu başlığı diyebiliriz. Gerçekten göz kuruluğu çeken biriyseniz anlık olarak işe yaradığını söyleyebilirim. Bu konuda uzman olmadığımı söyleyerek şu şekilde devam edebilirim: Göz yaşı damlaları ilaç olmadığı için sadece anlık rahatlatma sağlıyor. Bunun yerine göz problemi çeken biriyseniz göz doktorunuzdan daha tedavi edici bir yardımcı almayı deneyebilirsiniz. Bu sayede daha rahat edeceğiniz bir tedavi uygulanabilir. Yine de göz rahatsızlığında kesinlikle ve kesinlikle bir doktora danışmadan ürün kullanmayın derim.

Yorum yapın