Staj Defteri Nasıl Yazılır

Meslek liselerinde staj defteri doldurma konusunda çok farklı sorular ile karşılaşıyoruz. Staj defterinin nasıl doldurulması gerektiğinden tutunda örnek staj defterine kadar pek çok farklı konu başlığı altında sorular bize geliyor. Öncelikle bu konulara ayrı ayrı değinecek olursak; staj defterinin çalışmaya başladığınız ilk günden itibaren doldurduğunuz ve çalışmanızın son gününe kadar yaptığınız işleri yazdığınız bir defter olduğunu da unutmamak gerekiyor.

lise-staj-defteri-doldurma

Staj Defteri İmza Eksikliği

Staj defteri sadece sizin değil aynı zamanda çalıştığınız iş yerinin de doldurması gereken bir takım belge ve imzaları içinde barındıran defterdir. O sebepten imzaların eksiksiz bir şekilde alınması son derece önemlidir. Aksi takdirde staj komisyonundan geçmeyebilir ve başka sorunların ortaya çıkması da mümkün olabilir.

Genellikle lise staj defterlerinde her gün için bir sayfa ayrılsa da bazen istisnai olarak bir güne iki sayfa ayrıldığı da olabilir. Gün gün tarihlendirilmeli ve bu şekilde doldurulmalıdır.

Staj Defteri Sonuç Bölümü

Düzenli olarak doldurulmaması durumunda pek çok sorun ile karşılaşmanız da olasıdır. O sebepten staj defterinizi düzenli bir şekilde doldurmalı ve doldurma konusunda bir takım eksikliklerle karşılaşırsanız işletme sorumlunuza yada usta öğreticinize danışmalısınız.

Staj Defteri Nasıl Yazılır Örnek

Bazen yapılan işleri staj defterine yazmanız gerektiğinde tek bir gün ile sınırlı kalmanız gerekebilir. Örneğin o gün yaptığınız işleri sadece kaba taslak ismi ile bahsetmek yerine detaylı bir şekilde dile getirirseniz daha kaliteli bir sonuç ile karşılaşmanız da mümkün olabilir.

Bazen o gün içerisinde bitirilemeyen olayları yada bir sayfaya sığdıramadığınız olayları ekstra sayfa yada fotokopi gibi materyallerle doldurabilirsiniz. Bu durumda staj defteri doluluk oranı ve yaptığınız işin kalitesinin arttığı da unutulmamalıdır.

Staj Defteri Yazılırken Nelere Dikkat Etmeli

Düzenli olarak doldurmaya gayret göstermeli ve bir gün sonra yaptığınız işi bu güne sarkıtmamalısınız. Aynı zamanda yazım konusunda sorunların çıkmaması için elinizden geleni yapmalısınız. Staj defterinizi kirletmemeli ve okunaklı bir yazı tipi kullanmalısınız. Her güne aynı şeyleri yazmamalı ve yaptıklarınızı detaylı bir şekilde açıklamalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir