Solucan Nasıl Beslenir ?

Solucan beslemek isteyen kişilerin solucan nasıl beslenir hakkında bilgisi olmalıdır. Solucanların yaşam alanını belirlemek için öncellikle bir çukur alanı veya mutfak, bahçe atıklarından meydana gelen bir yığın yapılması gerekmektedir. Solucanlar için iyi bir toprak seçimi yapılması gerekir. Toprağa turbo yosunu, çiftlik gübresi karışımından elde edilen bir hazırlama yapılmalıdır.

Solucan nasıl yetiştirilir

Solucanlar yumurtadan çıktıklarından sonra organik atık üretebilme kabiliyetlerine sahip canlı türleri arasındadır. Geceleri beslenme aktiviteleri ne daha çok yönelmektedir. Hemen her şeyi yiyebilme içerisindedir.

Solucan Nasıl Beslenir

Solucanlar ne yerler

Solucanları beslemek üzere vereceğiniz patatesin kabuğu, lahana, marul, kereviz, elmanın ve muzun kabuğu, portakal kabuğu, mısır unu, yulaf ezmesi, kahve telvesi, çay posası gibi pek çok şeyi rahatlıkla yiyerek beslenmektedir. Bu yiyecekleri solucanlara vererek beslenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Bu verilen yiyeceklerin yuvalarında yaklaşık olarak 7-10 cm derinliklerinde yiyeceklerin gömülmesi gerektiğinin altını çizmek gerekir. Ayrıca beslenmesinin yapılması için yemek verme işleminiz haftada bir defa olmalıdır. Fakat zamanla üreyen solucanların arttığını görmeniz ile birlikte yemek sayılarını bir kat daha artış yaparak hafta iki kere besin verme faaliyeti içerisinde olarak beslenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir