Samsung Telefonlarda Dosyaları Gizleme

Herkesin telefonunda mutlaka kimsenin görmesini istemediği özel bilgileri resimleri vs. olabilir. Bu bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak yada sizden haberli yada habersiz telefonunu karıştıran kişilerin görmesini istemeyebilirsiniz. işte bu gibi durumlar için diğer telefonlara nazaran Samsung akıllı telefonlarda bu gizliliği koruyabilmek için özel mod özelliği bulunmaktadır.

Samsung klasör gizleme

Ayrıca telefonun u özelliğinden yararlanabilmeniz için telefonu kullanmayı çok iyi bilmeniz ve çok fazla bir teknik donanım bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Çünkü telefon zaten sizi sistematik olarak yönlendiriyor. Bunun için öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına girip özel mod seçeneğini seçerek bir şifre oluşmanız gereklidir. şifrenizi unutmayacağınız bir şekilde oluşturduktan sonra devam tuşuna basarak işlemini tamamlayabilirsiniz. Artık sistem üzerinden seçtiğiniz klasör ve dosyalara erişilmek istendiğinde telefonunuz özel mod ayarı sayesinde ilgili bölüme erişmek isteyen kişiden belirlenen şifreyi girmesini isteyecektir.

Bu ve bunun gibi özellikler sayesinde cep telefonları hem daha kişisel bir hale gelmiş durumda hem de telefonumuza rahatça ve başkalarının görmesi çekincesi olmadan istediğimiz resim ve videolarımızı yükleyebiliriz. Gsm sektöründe dev bir hakimiyeti bulunan Samsung’un sunmuş olduğu bu gibi özellikler tercih edilmesinin ve bu kadar yaygın olmasının en önemli özellikleri arasında.

Samsung Telefonlarda Dosyaları Gizleme

Samsung telefon dosya şifreleme

Çünkü böyle bir gizlilik ayarının olmadığı varsayımında bulunursak ne rahatça telefonunuzda özel resimleri bulundurabilirsiniz ne de telefonunuzu başkalarının yanında bırakabilirsiniz.

Ayrıca kullanımının kolay ve anlaşılır olmasıyla da Samsung markası sadece gençlere değil her yaş grubuna hitap ederek sektöründe önde gelen kuruluşlardan biri olmayı başarmıştır. Samsung teknolojisinin sunmuş olduğu bu avantajlardan kusursuzca faydalanabilmek için markanın son güncellemelerini ve duyurularını da takip etmek kullanıcılarının yararına olacaktır ve Samsung şüphesiz ki kullanıcıları için kendini sürekli geliştirmeye özenle devam edilecektir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın