Laptop Kapağı Kapalıyken Telefon Şarj Olur mu ?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık neredeyse tüm işlerimizi cebimizde taşıdığımız cep telefonları ile yapıyoruz. Sürekli yenilenen tasarımlar, eklenen özellikler bizi akıllı cep telefonlarına daha bağımlı bir hale getiriyor. Gün boyu elimizden hiç düşürmediğimiz, yemek yerken, yolda yürürken, otobüs beklerken elimizden düşüremediğimiz telefonların herhalde en büyük problemi hızla tükenen şarjları olsa gerek. Her yeni özellikte şarj süresinin azaldığını düşünürsek bu soruna çözüm bulmak için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Pc Kapalıyken Usb Sarj Yapılabilir mi ?

Son dönemlerde revaçta olan çözüm taşınabilir güç kaynakları olsa da onlarında doldurulmaları ayrı bir sorun oluşturmaktadır. Priz başında saatlerce beklemek ve bulunduğumuz her yerde priz aramak sıkıntıya yol açabildiği için bu soruna daha farklı çözümler aranmaktadır. Bunlarda bir tanesi de dizüstü bilgisayarın USB girişini kullanarak telefonu şarj etmektir. Daha yavaş dolum sağlasa da pratik bir çözümdür, fakat burada da farklı bir sorun ortaya çıkar ki o da bilgisayarın biten şarjıdır. Sonuç olarak telefonu şarj ederken aynı zamanda bilgisayarın açık olması bilgisayarın şarjınız bitmesine yol açar.

laptop kapalıyken telefon sarjı

Bilgisayarın kapağı kapatıldığında enerji komple kesilir dolayısı ile şarj işini yapamaz. Tabi ki bunun da bir çözümü var. Dizüstü Bilgisayarınızın Kapağı Kapalıyken Telefonunuzu Nasıl Şarj Edebilirsiniz?

Laptop kapalıyken usb den şarj

Sorusunun cevabı sadece bir iki basit ayarla mümkündür. Bunun için bilgisayarın özellikler kısmından aygıt yöneticisine giriyoruz, buradan evrensel seri veri yolu denetleyicileri bölümünden USB hub kısmına giriyoruz ve açılan pencereden güç yönetimini seçiyoruz ve güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğinin önündeki tiki kaldırıyoruz. Bu ayarları yaptıktan sonra artık bilgisayarın kapağını kapattığımızda bile USB bağlantıları çalışacak ve telefonun şarj işlemi bilgisayar ekstra bir güç harcamadan devam edecektir.

Yorum yapın