Pokemon Go Sahte Konum Kapatma

Devamlı olarak gps desteği ile oynanan bir oyun olduğu için bunun için birkaç farklı basamağı detaylı olarak anlamamız gerekiyor. Öncelikle daha önce sitemizde yer  alan pokemon go gps sorunu makalesini  okumanızı tavsiye ediyorum. Bunun için arama bölümüne yazabilirsiniz. Telefonunuz ile pokemon oynamak için sahte konumu kesinlikle kapatmanız gerekiyor. Peki ama bunu nasıl yapabilirsiniz.

sahte konum kapatma

Sahte Konum Nasıl Kapatılır

Sahte konum kapatmak için cihazınızın geliştirici menüsünü açmanız şarttır. Bunun içinde yapacaklarınızı detaylı olarak anlatacağız. Zaten telefonunuzun gps sorunundan dolayı pokemon oyunu oynayamıyorsanız kesinlikle geliştirici menülerde sahte konumu kapatmanız gerekebilir. Bu durum oyunu etkili bir şekilde oynamanız için son derece büyük bir öneme sahip olan bir husustur. Bunu es geçmeniz yada kapatmamanız durumunda ne yazık ki pokemon go oyununu oynamanız da mümkün olmayacaktır. Bu hususa özellikle dikkat etmeniz gerekecektir.

Geliştirici Menüsü Nasıl Açılır

Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına gidiyorsunuz. Daha sonrasında ise cihaz hakkında, telefon hakkında bölümüne gelmeniz gerekiyor. Buraya geldikten sonra aşağı kısımlarda yapım numarası, cihaz numarası yada sürüm numarası adı altında bir numara yazmaktadır. Yaklaşık olarak altı sefer ardı ardına dokunmanız gerekiyor daha sonrasında ise kısa bir süre içerisinde sizi  geliştirici menüsüne ulaşabilir hale getirecektir.

Bir önceki menüye tekrar geçiş yaparak geliştirici menüsüne ulaşmanız gerekmektedir. Bu bakımdan bir aşama geriye ulaşarak geliştirici bölümüne ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında ise geliştirici seçenekler yada geliştirici menüsü vasıtasıyla sahte konumun yanında tik bulunuyorsa bunu kapatmanız gerekebilir. Genellikle gsm operatörlerinin kendi isimleri ile piyasaya sürdükleri cihazların büyük bir çoğunluğunda bu seçenek işaretli olduğu için oyunu oynamakta zorluk yaşamanız da mümkün olmaktadır. Bu hususa özellikle dikkat ederseniz oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

4 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir