Pokemon Go Çıktı Mı

90’lı yılların sonunda çocukluğunu yaşamış olanlar için bir efsanedir pokemon… Yayınlandığı saatlerde sokaktan eve nasıl gittiğimi bilmem ve her zaman için pokemon dünyasının gerçek olmasını umut edip o ortamda yaşamak istediğimi de belirtmeden geçemeyeceğim.

Şimdiye kadar esaslı bir pokemon oyunun çıkarılmamış olması da teknoloji dünyası açısından çok büyük bir eksiklik olarak görülüyordu. Sağolsunlar pokemon go türkiyeiçin henüz çıkarılmamış olsa da apk üzerinden oynayanlar var. Bizde bu güzel oyunun öncelikli tanıtımını yaparak nasıl olduğunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

pokemon go

Pokemon Go Android İndir

Şimdilik bu seçenek sadece apk dosyası ile indirmekle olanaklı oluyor. Bu bakımdan ülkemizde tam olarak tanınmaması ve tüm platformlarda etkili bir şekilde bulunmaması da cabası apk ile oynayanların dışında yakın bir tarihte adını sıklıkla duyacağınızdan da emin olabilirsiniz. Şimdiye kadar pek çok oyun seçeneğinden yararlandık ama bizim için son derece büyük bir öneme sahip olan pokemon g onun böylesine güçlü bir şekilde gelmesi de ne yalan söyleyeyim mutlu etmedi değil…

Hal böyle olunca ülkemizde de yaygınlaşması ile birlikte yeni bir bağımlılık türünün daha ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Herkes elinde telefonu ile pokemon avına çıkar. Belki de yer yer serpiştirilmiş efsanevi pokemonları toplamaya çalışır biraz olsun çocukluğumuzda heves ettiğimiz güzellikleri yaşarız diye düşünüyorum.

Pokemon Go Nasıl Bir Oyun

Pokemon cep telefonu ve gps desteği ile oynanabilen bir oyun. Oyunu oynamak için uygun telefona sahip olmanız gerekiyor. Oyun içerisinde serbest gezen pokemonları kameranız yardımıyla görüyor ve onları yakalamaya çalışıyorsunuz. Pek çok ülkede polisler tarafından uyarı yapılmasının insanların dikkatini dağıtması ve kazalara neden olması gibi pek çok sorunu ortaya çıkardığını da söylemeden geçmeyelim. Hangi telefonlarda oynandığı ve nasıl bir oyun ortamı sunduğu ise yakın bir zamanda daha da netlik kazanacaktır.

Etiketler:

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın