Pokemon Go Bütün Merak Edilen Sorular

Pokemon Go ilk başta kulağımıza şaka gibi gelen bir oyundu. Hele bir de benim gibi doksanlı yılların sonunda çocukluğunu yaşayanlardansanız pokemon ismini duyduğunuzda heyecanlanmışınızdır. Ha çıktı ha çıkacak, acaba nasıl olacak gibi soruları bir kenara bıraktıktan sonra oyunun çıkış haberi ile heyecanımıza heyecan katıldığını söyleyebiliriz.

Pokemon Go Nedir

Sizi yarı online yarı gerçek pokemon ustası yapan bir oyundur. Nasıl mı? Oyunu oynayabilmek için uyumlu telefonlar yada tabletlerden bir tanesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu konuya daha sonra ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Şimdilik oyunu açıklayalım, gps desteği ile telefonunuz aracılığıyla bulunduğunuz bölgede pokemon topluyorsunuz. Şimdilik pek bir şey anlaşılmasa da topladığınız pokemonları eğitiyor, savaştırıyor ve geliştiriyorsunuz. Bir nevi evrim şeklinde de açıklanan bu konu sayesinde pokemonlarınızın gücüne güç katıyorsunuz. Uzun vadede bu pokemonlar ile aranızda duygusal bir bağ oluşması da işin olmazsa olmazları arasında yer alacaktır. Herkesin olduğu gibi Ash ve Pikachu ilişkisini sizlerde yaşamak istemez miydiniz?

Pokemon Go Bütün Merak Edilen Sorular

Pokemon Go Oyna Seçeneği

Bu oyunu oynayabilmek için telefonunuzun olması yeterli… Henüz ülkemizde oynanmaya başlanmamasına rağmen bazı yöntemler ile oynamanız mümkün oluyor. Bazı telefonlar kesinlikle desteklemezken bazı telefonların oynatması için internette çok ciddi bir kampanyanın oluşturulduğunu da söyleyebiliriz. Bu seçeneklere sahip bir telefona sahipseniz hızlı bir şekilde oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Henüz ülkemizde sunulmadığı için mevcut ülkeler arasından bir tanesini tercih ederek oynamaya devam edebilirsiniz. Bu bakımdan da gelen güncellemelere göre oynamak mümkün olacaktır.

Pokemon Go Türkiye Çıkış Tarihi

Bu soru ile ilgili de pek çok farklı yorumun yapıldığını söyleyebiliriz. Şimdilik sadece üç ülke için çıkmış olan bu oyunun tüm Avrupa ülkeleri ile birlikte Türkiye’de de çıkacağını söyleyebiliriz. Şimdi ki ilgiye bakacak olursak ülkemizin pek çok ülkeden fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ülke olarak pokemonlara çok ciddi bir hayranlığımız varmışta biz bilmiyor muşuz meğer… Oyun ülkemizde piyasaya çıktığı andan itibaren oynayan kişi sayısının tahmin edilenlerin çok üzerine çıkma ihtimali olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Pokemon Go Uyumlu Telefonlar

Pek çok farklı yorumun yer aldığı bir soruda pokemon go uyumlu telefonlar konusunda yer alıyor. Öncelikle şu an için telefonunuz Türk malı ise yada gsm operatörlerinin çıkardığı telefonlarıdan kullanıyorsanız pokemon go oynayamayacağınızı söyleyebiliriz. Aynı şekilde android 4.4.4 üzeri bir işletim sistemine de sahip olmanız gerektiğinin altını çizmek gerekiyor. Pokemon go oynayabilmek için iphone 4 ve Samsung S4 üzeri bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Yakın bir gelecekte pokemon go oynatan telefon sayısının da artacağı düşünülüyor buna rağmen bu konuda da bir netlik oluşmadığı için kesin bir şey söylemenin mümkün olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Pokemon Go İntel Cpu

Oyun hakkında pek çok farklı yorumun yer aldığını belirtmiştik. Bunlar arasında intel işlemciye sahip olan cihazlarda oynatmadığı da önemli bir noktada yer alıyor. Şu an için oyunu oynamak istiyor ve intel işlemciye sahipseniz ne yazık ki oynamanızın mümkün olmadığının altını çizebiliriz. Bu konuda internet üzerinde pek çok farklı kampanya başlatılmış durumda… Şimdilik daha çok telefon sattırmak için yapıldığı düşünülen bu durumun yeni bir güncelleme ile aşılması çok zor görülmüyor. Tabi ki bu durum için de yeterli desteği sağlamak şart gibi görünüyor. Çünkü yeterli desteğin sağlanmaması durumunda intel işlemci için güncelleme gelmesi de pek mümkün görünmüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir