Pokemon Go AR Mod Desteği Sorunu

Devamlı olarak oyunun güzelliği hakkında makaleler yazıyoruz. Ama oynamak istediğiniz zaman pek çok sorunla karşılaştığımız için bunlara da değinmemiz gerekiyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi gps sorunu ve oyunun takılması sorunu hakkında detaylı olarak bilgilendirme yapmıştık.

Gerek mail yardımıyla bize ulaşan oyunculara gerekse yorumlar ile yardım isteyen arkadaşlarımızın sorunlarını yabancı forumlarda araştırarak cevaplandırmaya gayret ediyoruz. Son zamanlarda ise AR Mod desteği sorunu ile karşılaştığımızı da belirtmemiz gerekiyor.

Pokemon Go AR Mod Desteği Sorunu

Pokemon Go We’re not detecting your phone’s orientation Sorunu

Oyunu açtığınız zaman karşınıza çıkan ekranda We’re not detecting your phone’s orientation hatası geldiği zaman ne yapmanız gerekiyor o konuya değinelim. Öncelikle bu sorun ile karşılaşmanız durumunda kapatarak kamera desteği olmadan oynayabilirsiniz. Bu her ne kadar oyunun oynanışı konusunda sorun oluştursa da rahatlıkla oynamanızı da olanaklı hale getirmektedir.

Pokemon go sorunları hakkında gözünüze çarpan bir soru olduğunda yorumlar aracılığıyla bize yazabilirsiniz. Aynı zamanda henüz ülkemizde bu oyun hakkında detaylı bilgi bulunmadığı için öncelikle bize yorum yazarak bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kişinin de bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynamasını sağlayabilirsiniz. Bu sebepten pokemon go hakkında yaptığınız yorumların bizim için son derece önemli olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Pokemon Go AR Mod Desteği Sorunu (12 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Yes you need to have a gyroscope in your phone if you want to use the AR cam. Meaning if you want to see the Pokemon with a real life background, you need a gyroscope.

  The game itself will still work without a gyroscope, you’ll be able to see the Pokemon with its animated background, just the AR (real life) camera won’t work.

  Pokemon GO – Problems & Solutions

  Problem 10 – AR Mode/Camera Not Showing Pokemon

  For many of you, when you toggle on AR Mode or the Camera, the Pokemon is no longer visible. You try to turn around to search for it but you still can’t find it. This totally removes the augmented reality experience that Pokemon GO has promised to deliver.

  So what’s the solution? For now, you can play by turning off the camera (AR) mode to see the Pokemon. This problem seems to affect older devices that lack Gyroscope more often but there are records of it affecting new devices as well. Some people reported new devices like the iPhone 6S for this problem and such devices might have a faulty Gyroscope.

  This problem may be fixed with an update from Niantic, so it is not entirely your device’s fault. Some who did experience this problem reported that by restarting the device the issue was solved. However, it does not work for everyone. Note that not everyone affected by it lacks a Gyroscope, this can be a compatibility issue and Niantic will have to address this in a future update to render the game compatible with your device.

  Yabancı siteden alıntıdır. Çevirirsen bizlere yardımcı olrsun

  • Burada kamerayı kapatarak oynayabilirsiniz demiş.Bu oyunun sorunuymuş sizle alakalı değil diyor.

   • sinan kardes orda telefonunuzda jiroskop olması lazım diyor ar modu için.jiroskop sa bazı telefonlarda yok.jiroskop dediğim vr gibi 360 destekli telefonlar.

 2. bende de kamerayı açınca ses geliyor ama pokemon gözükmüyor ilk pokemonu seçtiğimde gözüküyordu pokemon.

  • Kardesim Ayni Sorun Bendede Var Eger Sen Cozum Bulduysan Banada Yaz Ancak Bulamadiysan Bilen Birisi Bize Yardimci Olsun..

 3. Arkadaşlar AR modun çalışmaması telefonunuzda jiroskop sensörünün olmamasıymış. Araştırdım benim telefonumda da yok ve bu hatayı bede alıyorum. Maalesef telefon değiştirmekten başka bir çare görünmüyor.

 4. Uğur baş telefonum samsung galaxy J5 araştırdım bende jiroskop varmış. ama bende pokemonlar gözükmüyor ar modunu açınca

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın