PlayStation Oyunlarını Cep Telefonunda Oynayın

Günümüz Sony’nin geliştirdiği teknoloji ile Playstation da oynadığımız oyunları çeşitli bağlantılarla yansıtmak geçtiğimiz senelerde mümkün kılınmıştı. Bu yazıda ise bilgisayarınızda hali hazırda yüklü oyunu IOS destekli mobil cihazlarınızda nasıl oynayacağınızdan bahsedilecektir gerekli ayrıntılar vererek açıklanacaktır.

Playstation oyunlarını telefondan oynamak

Fakat bunun için öncelikle App Store da indirilmeye hazır olan Moonlight Game Streaming uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde yukarıda bahsettiğimiz her şey gerçekleşecektir.

Canınızın aşırı sıkıldığı bir zaman evdeyken güzel bir oyunla sıkıntınızı atmak isteyebilirsiniz. Bunu daha da zevkli hale getirmek için oyunu bilgisayarınızdan hali hazırdaki televizyonunuza yansıtmak isteyebilirsiniz. Fakat bu her zaman ev halkından dolayı mümkün olmayabilir bu gibi durumlara Moonlight Game Streaming uygulamasıyla çözüm getirebilirsiniz.

Moonlight Game Streaming den biraz bahsedecek olursak çalışma mantığının Sony Remote Play ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Yani internet bağlantısı sayesinde cihazlar arası geçiş yapabiliyorsunuz. Bu geçişler ve bağlantıyı sağlayabilmek için bazı gereksinimler var dilerseniz bu gereksinimlerden de bahsedelim.

Bilgisayar Oyunlarını Cep Telefonunda Oynamak

Öncelikle Bilgisayarınızdaki oyunları Ipad ve Iphone da oynamak için Ekran Kartı olarak Nvidia kullanmanın yanı sıra Nvidia GeForce Experince yazılımının güncel halinin bulunması gerekmektedir.

ps ve pc oyunları cep telefonunda

Bunun yanı sıra Ekran Kartınızın modeliyle ilgilide bir kaç şart bulunmaktadır;

  • Ekran Kartınızın neslinin 6, 7, 8, 9, ve modelinin GTX olması gerekmektedir.
  • Bu gereksinimleri karşılıyor iseniz bir diğer aşama olan Eşleştirme aşamasına geçebiliriz.
  • Eşleştirme aşaması uygulamanın arayüzünün açık ve anlaşılır olmasından dolayı çok kolay gerçekleştirilebilir.

Bu aşamayı da geçtikten sonra artık oyununuzu IOS cihazınıza yansıtmak ve oynamak için hazırsınız diyebiliriz.

Son olarak birkaç bilgi verirsek oyunları daha kaliteli ( kasmadan ) oynamak için internet bağlantınızın iyi olması gerekmektedir fakat ayarlar bölümünden kare ve bit hızı ayarlarıyla bir miktar dengelenebilir.

Nvidia GeForce Experince yazılımının son sürümünü de kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Yorum yapın