Pencere Kenarından Su Geliyor

Son zamanlarda çok sık karşılaştığım bir sorun olduğu için zaman kaybetmeden bu sorunun nedenlerini ve nasıl çözülebileceğini yazmaya karar verdim. Öncelikle pencere kenarından su geliyor sorunu çözümü ve nedenlerine değinelim.

Pencereden Su Sızması Nasıl Engellenir

Ben yeni bir binaya taşındım. Karadeniz’de yaşadığım için çok yağmur yağan bir bölgede bulunuyorum. Bu da devamlı olarak binamın ansızın yağmurla yıkanması anlamına geliyor. Evi ilk yaptıkları andan itibaren duvarların yeterince kuruması beklenmediği için küfle çok sık karşılaşacağımı hissetmiştim. Bu sefer daha farklı bir sorun ile karşı karşı karşıyayım.

Pencere kenarından yuvarlak biçimde su sızması ile karşılaşıyorum. Ne yazık ki bu durumu nasıl çözeceğimi de tam olarak bilemiyorum. Ne zaman yağmur yağarsa bir anda pencere kenarımda yuvarlak biçimde su birikmesi meydana geliyor.

Pencere Kenarı Su İzolasyonu

Önceliğiniz pencere kenarı izolasyonu olabilir. Bunun için pvcler monte edilirken çekilen macunların kaliteli olmaması, aralık bırakılması gibi durumlardan dolayı pençelerinizden su alma söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumda kaliteli bir macun yada çekomastik alarak müdahale edebiliyorsunuz. Genellikle etkili sonuçlar alabiliyorsunuz.

Pencere Kenarı Çekomastik

Nalbura gidip durumu anlattığınızda size yardımcı oluyorlar. Bu iş için kullanacağınız ürünleri en kalitesinden alın. Uzun yıllar dayanması için buna gerek duyuluyor. Zira bina yapılırken kaliteli ürün ve özenli işçilik olmuş olsaydı böyle bir durumla karşılaşmazdınız. Pencerenize dışardan macun çekin aynı şekilde görünmeyecek şekilde içten de çekebilirsiniz.

Pencere Kenarı Su Alması Sebepleri Nelerdir

Kalitesi işçilik en önemli sebepler arasında yer alıyor. Binanın yeterince hava almadan yalıtımının yapılması da önemli nedenleri arasında sayılabilir. Tüm bunların dışında kalitesiz malzeme kullanımı ve binanın yanlış konumda bulunması (yağmur ve kuzey cephe gibi) binanın zayıf noktalarından su almasını sağlayabilir. Bunun için çeşitli aparatlar ve macunlar satılıyor. Ne yazık ki her zaman için bu yöntemlerin yüzde yüz fayda sağlamadığını da biliyoruz.

Ahşap Pencere Su Alıyor

Bu sorunda ahşap su çekme miktarının çok olması gibi bir durum ortaya çıkabiliyor. Haliyle müdahale etmek için ne yazık ki profesyonel bir yardım almanız gerekebiliyormuş. Ahşap pencere su alıyor konusunda çok bilgi sahibi değilim. Yine de dışardan müdahale etmek şart diyebilirim.

Pimapen Camlar Su Alıyor

Genellikle pvc pencereler ortak olarak pimapen ismiyle anıldığı için bende bu şekilde yazdım. Öncelikle sorunun nedenini öğrenmeniz son derece önemlidir. Neden su alıyor ve nasıl müdahale etmek gerekiyor gibi sorunların mantıklı cevaplar bulması şart gibi görünüyor. Daha sonrasında macun veya bant çekerek su almayı önleyebilirsiniz. Yalıtım için pencere kapakları da bulunuyormuş. Şimdilik benim böyle bir sorunum olmadığı için nasıl yapıldığına dair fikrim yok ama belki siz biliyorsanız bu kapakların nasıl kullanıldığını yorumlara yazabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir