Paravan Blog Açmak, Özgün İçerik ve Linkleme

Paravan bloglar SEO çalışması yapılacak olan esas siteleri desteklemek amacıyla açılmaktadır.

Paravan blog ile ana site güçlenir mi ?

Evet, paravan bloglar gerçek siteyi SEO açısından destekler. Fakat öncelikle paravan bloglara bir süre (1-2 ay) sadece makale girişi yapılmalı ve sonrasında bazı metotlar ile link çıkışı sağlanmalıdır. Birbirinden farklı metot ve uygulama ile paravanlardan gerçek sitelere çıkış yapmaktayız.

Kaç adet paravan blog açılmalıdır?

Bizim önerimiz gerçek siteyi desteklemek amacıyla paravan blog açılıyorsa en az 5 adet olmasıdır. Bu sayı azaltılabilir ya da arttırılabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta çok sayıda paravan blog açıp iyi bir şekilde paravanları güçlendirmeyip verim almaya çalışmak olmamalıdır. Düzenli olarak açılan paravanlara makale girişi yapılmalı ve bu paravanlar zengin tutulmalıdır.

paravan-blog-link-ozgun-makale

Paravan blog yaparken özgün içerik mi girmeliyim ?

Paravan bloglara mutlaka özgün makale girilmelidir. Herhangi bir yerden kopyalayıp paravana yapıştırılan makaleler o paravan blogu sadece bir çöp site haline getirir. SEO amaçlı bir paravan kuruluyorsa ve gerçekten verim alınmak isteniyorsa en az 250 kelimeden oluşan özgün makalelerin bu bloglarda paylaşılması gerekmektedir.

Nereden Paravan blog açabilirim 

Paravan bloglarınızı dilerseniz blogger ve wp blog servisinden açabilirsiniz. Ancak bu tür yerlerden blog sitesi açmanız ilerleyen günlerde emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir. Bunun sebbei ise blogger ve wp blog servisinin güncellenmesi aşamasında sitelerinizin silinmesi ya da bu güncellemelerden olumsuz etkilenmesidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir