Mutfak Lavabosundan Koku Geliyor

Gün içerisinde yemek yapılan ve sık kullanılan mutfak lavaboları temizlik tüyoları çok fazla karşımıza çıkmaz. Genellikle çamaşır suyu yardımıyla temizlik yapılmasına rağmen bazen daha pratik çözümler de bulunabilir.

Mutfak Lavabosu Kötü Kokuyor

Genellikle lavaboların iç kısımlarında meydana gelen kötü kokular ilk başlarda çamaşır suyu ile ortadan kaldırılabilse bile yine de bazı pratik bilgilerle bu şekilde ortaya çıkan sorunlarla baş etmek içten bile olmayacaktır. Nasıl mı? Sadece pratik bilgilerle… Yapılması gereken şey lavabolarda oluşan kötü kokular ortaya hangi nedenle çıkıyor onu bulmak gerekiyor? Tıkanıklıksa şayet lavabo açıcı yardımıyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı durumlarda ise tesisat sorunları lavaboların kötü kokmasına neden olabiliyor. Bu sorunlarla mücadele etmede lavabo açıcı ve giderlerin kontrol edilmesine rağmen sorun ortadan kaldırılamadıysa sizde bu mücadele için bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Mutfak Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir

Aynı zamanda haftada bir defa bir yemek kaşığı kahveyi döktükten sonra akabinde sıcak su eklemenizin de faydası olacaktır. İlk başlarda bu yöntemin ne işe yarayacağını tam olarak bilemesem de bir arkadaşımın tavsiyesi ile denediğimde oldukça başarılı olduğunu gördüm. Giderde birikmiş pis kokunun ortadan kaldırılmasında gerçekten etkili bir yöntem olarak kullanılabilir.

Mutfak Lavabo Kokusu Geçmiyor

Tabi bir diğer pratik bilgi ise bu konuda sıkıntıyı en temelden çözmeye yönelik olabilir. Öncelikle kokunun kaynağının borudan geldiğini düşünerek boruyu değiştirebilirsiniz. Bu son derece pratik bir yöntem olmakla birlikte tıkanıklık gidericiler, koku giderici pratik seçenekler gibi pek çok konu başlığına oranla hem daha ekonomik hem de daha kesin çözümdür.
Ortalama bir lavabo açıcı fiyatına oranla son derece uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bir mutfak borusu ile bu sorunu daha hiç ortaya çıkmadan gidermeniz de mümkün olabilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir