Lords Mobile Oyun Rehberi

Lords Mobile oyunu ile krallık kurup tüm dünya oyuncularıyla gerçek zamanlı strateji oyunu oynayabilirsiniz. Aynı zamanda gerçek zamanlı rol oyunu özelliklerini sıkça barındıran oyun oldukça vakit isteyen bir oyun olarak biliniyor. Oyunda Türkçe dil desteği gayet akıcı bir şekilde bulunuyor. Saldırmanın ve savunmanın aynı anda bu kadar önemli olduğu sayılı oyunlardan biri Lords Mobile oyunu. Sadece saldırı hattınızı güçlendirerek veya sadece savunma üzerine yoğunlaşarak oyun üzerinde ilerlemek oldukça zor. Dengeli bir şekilde saldırı ve savunma sistemini kurmanız gerekiyor. Bu dengeyi kurarken birimler kurup, yapı yükseltme gibi birçok özelliği kullanabiliyorsunuz. Bu tarz strateji oyunlarında birkaç işlemden sonra yapacağınız pek bir işlem kalmıyorken Lords Mobile oyunu anlık olarak getirdiği yeniliklerle oyuncuyu telefon başında tutabiliyor. Bu nedenle yazının başında belirttiğimiz gibi zaman alan bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor. Oyunun 160 Milyon gibi yüksek bir indirilme oranı var. Aynı zamanda 2016 ve 2017 sonunda birçok ödülü topladı oyun.

Oyunu Başlangıç Rehberi

Lords Mobile oyunu başlangıç rehberinde söylemek gerekir ki oyuna birçok farklı şekilde başlamak mümkün. Farklı varyasyonlar ile oyuna başlamanın mümkün olması başlangıç seviyesinde yapılan her şeyi çok önemli yapıyor. Oyunu uzun süre oynayan birçok oyuncu başlangıç noktasında yaptığı hataları fark ederek oyuna yeniden başlıyor. Bu nedenle seçeceğiniz başlangıç taktiğine dikkat etmeniz gerekiyor.

Lords Mobile Hızlı Gelişim

Oyuna başladığınız andan sadece kalenize odaklanıp zorunlu görevleri yaparak 25 Level barajına hızlıca ulaşmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede 25 level sonrası olan aksesur yuvasını açarak inşaatlerinizde bunu daha gelişmiş birimler yapmak için kullanabilirsiniz.
lords mobile hızlı gelişim türünde hızlı bir şekilde gelişirsiniz ve zamanınızı daha çok 25 level sonrası için harcayabilirsiniz. Bu bir avantaj olur fakat yapılarınız dengesiz büyümek durumunda kalacağı için oyun üzerinde kontrolünüzü kaybedebilirsiniz. Aynı zamanda çok tecrübeli bir oyuncu değilseniz tecrübe kazanamazsınız ve 25 level sonrası bilgi ve tecrübe eksikliğinden kaynaklı birçok problem yaşayabilirsiniz.

Lords Mobile Dengeli Gelişim

Genel olarak tavsiye edilen gelişim türü oyunda dengeli gitmektir. İlk levelden itibaren mücevherleri toplayarak yapılarınızı ve savaş gücünüzü dengeli bir şekilde büyütüp oyun içi etkinliklere katkı gösterirseniz 25 level sonrası edindiğiniz tecrübe ve dengeli yapı birimleriniz sayesinde krallığınız üzerinde oldukça etkili olursunuz. Gelişme sırasında mücevherleri askerlere değil yapılara vermeye özen gösterin. Bu gelişim türü diğerine göre ciddi bir zaman farkı yaratabilir fakat oyundan alınan zevki aynı oranda arttırır.

Oyuna Başlangıç

Oyuna başladıktan sonra size bir alan veriliyor. Bu alan üzerinde öncelikli olarak ihtiyacınız olan bütün her şey kurulu oluyor. Aynı zamanda oyun size bir görev veriyor ve bir savaş yapmanızı istiyor. Bu savaşı kazanabilirseniz oyunun size ilk başta verdiği alanı ilk savaşta büyütmüş oluyorsunuz.

Lords Mobile Yapı Birimleri

Lords Mobile yapılar 4’e ayrılıyor. Bu 4 farklı kategoriden farklı işler yapabiliyorsunuz. Oyuna başlarken bu seviyede verdiğiniz kararlara dikkat etmeniz oldukça önemli. Krallığınızı yönettiğiniz süre boyunca burada ki başlangıç stratejiniz oyunda ilerlemenizde önemli olacak. Oyunda kurabildiğiniz yapılar şu şekilde; kaynaklar için, araştırmalar, birlikler ve lonca birlikleri şeklinde ayrılıyor. Kaynak üretip daha savunma ağırlıklı gitmeyi tercih edebilir veya kaynağı bir miktar geri plana atıp savaş birimlerinizi geliştirebilirsiniz. Bu sizin oyun stilinize göre yapmanız gereken bir seçim olup lords mobile yapılar konusunda oyun başlangıcında ve sonrasında verdiğiniz kararlara dikkat etmenizi tavsiye diyoruz.

Lords Mobile Kahramanlar

Oyun üzerinde bulunan kahramanlar oldukça önemli. Bu nedenle Lords mobile kahramanlar rehberi kısmını detaylı okumanız sizin için faydalı olacaktır. Kahramanlar hem savaşlarda kullanılmak için hem yapılan etkinliklerde kullanmak için oyunun oldukça önemli bir detayı. Kahraman seçimi yaptığınız zaman kahramanızın etkilerini birimler üzerinde göreceksiniz. Bu nedenle oyun içinde kullandığınız stratejilere göre kahraman belirlemek akıllıca olacaktır.

Kahramanlara kalenizin seviyesine doğru oranla sahip olabiliyorsunuz. 1 Seviye biri sadece 1 kahramana sahipken seviye atladıkca bu kahraman sayısı artıyor. Oyun içinde kahramanlarınıza madalya toplama şansınız bulunuyor. Topladığınız madalyanın sayısına göre kahramanlarınızın çerçeve renkleri şu şekilde olabilir;

10 Madalya toplanan kahramanın çerçevesi gri.
20 Madalya toplanan kahramanın çerçevesi yeşil.
30 Madalya toplanan kahramanın çerçevesi mavi.
40 Madalya toplanan kahramanın çerçevesi mor.
50 Madalya toplanan kahramanın çerçevesi altın sarısı.

Kahramanlar için nasıl madalya toplayacağınızı kahramanlar sekmesinden ‘el’ işaretine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Lords mobile kahraman toplama doğru şekilde ilerlenirse oldukça kolay.
Oyun üzerinde toplam 21 kahraman bulunuyor. Bu kahramanların özellikleri birbirlerinden farklı olmakla beraber kendilerine özgü bonusları bulunuyor. Kahraman kazanmak için oyunun etap sisteminde ilerleme kaydetmeniz gerekiyor. Etap sisteminde bulunan düşmanları yenerek yeni kahramanlar açabiliyorsunuz.

Lords Mobile Etap Sistemi

Oyunda etap sistemi 2 farklı şekilde ilerliyor. Birinci etap sistemi normal etaplardan oluşuyor. İkinci etap sistemi ise elit etap sistemi olarak biliniyor. Normal etap sisteminde kilitleri açarak kahraman kazanabiliyorken elit etap sistemi içerisinde daha zor düşmanlarla karşılaşarak açtığınız kahramanlara ekipman kazanıyorsunuz. İkisi arasında dengeli ilerlemeniz başarılı bir oyun için çok önemlidir.

Kahraman etap sistemi kısmına girmek için DNÇ kullanırsınız. Bu DNÇ’ler normal etap sistemi için 6 adet, elit etap sistemi için 12 adet olarak kullanılır. Toplam DNÇ sayısı 120 olduğu için oyun üzerinde etap sistemlerine girerken hesaplı olmanız gerekir. Etap sisteminde kahramanlarınızı kullandığınız için etaplarda gereken stratejiye göre kahramanlarınız arasından seçimi doğru yapmanız önemlidir.

Lords Mobile Kahramanı Ordu Komutanı Yapma

Lors mobile ordu komutanı seçerken dikkat etmeniz gereken şey stratejiniz ile uyum içerisinde bir kahraman seçmeniz olacaktır. Oldukça sık tartışılsa da özellikle bir kahramanın bu konuda tek başına öne çıkmadığını söylemek gerekiyor. Önemli olan sizin kahramanı kullanım alanınız olduğu için ordu komutanı seçerken oyunda kurduğunuz krallığı ve yapmak istediklerinizi mutlaka incelemeniz gerekiyor. Aynı zamanda düşmanlarınızı incelemeniz elbette gerekiyor. Liderlik bonusları size kahraman seçmede yardımcı olabilir. Seçerken mutlaka dikkat etmelisiniz.

Pasif kahraman bonusları savaşlarda çok önemlidir. Kahramanların sınıfları ve kategorileri değişiklik gösterir bu nedenle savaş alanında olan ihtiyacınıza göre menzilli bir kahraman veya süvarı seçebilirsiniz. Aynı şekilde savunma gücü ve mancınık ihtiyacınız varsa karakterlerin bu bonuslarına yine dikkat etmeniz gerekir.

Kahraman bonusları sadece savaş sırasında değil oyun sırasında yapacağınız inşaatlerin süresi, canavar avı, araştırma süresi gibi birçok konuda oyunu doğrudan etkiler. Bu hususta tekrar hatırlatmak gerekiyor ki kahraman becerilerini detaylı okumadan seçim yapmayın.

Lords Mobile Kahraman Geliştirme

Kahramanların seviyesini, kullandığı eşyaları ve derecesini arttırarak lords mobile kahraman geliştirme yapmanız oldukça önemlidir. Bunun nedeni kahramanlarınızın gücünün oyunu doğrudan etkilemesidir. Kahraman geliştirme ise oyun üzerinde çok zor değil. Yaptığınız her işlemin karakterlere puan olarak katkısı var diyebiliriz. Canavar avları, kolezyum savaşları, birine saldırmak, etap mücadeleleri sizlere puan getirir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken sizin kale seviyeniz 25 ise kahramanın oyun seviyesi 25’i geçmeyecektir.

Lords Mobile Kahraman Eşyaları

Kahramanlarınıza eşya kazandırarak onları güçlendirmeniz önemlidir. Kullanılabilir bir eşya olduğu zaman kahraman sekmesinde bir uyarı göreceksiniz. Bu uyarıyla kahraman eşyasını direk kullanabilir veya başka bir eşya ile birleştirerek güçlendirebilirsiniz. Kahraman eşyalarını etap mücadeleri sonucunda kazanırsınız. Eşyaların toplam sayısı 6’yı geçmeyecek şekilde düzenlenmiştir. 6 Eşyaya ulaştığınızda ise kahraman seviyesi artabilmektedir.

Lords Mobile Görevler

Oyun üzerinde toplam 3 farklı görev sistemi bulunuyor. Bunlar vip görevler, lonca görevleri, yönetici görevleri olarak ayrılıyor. Aynı anda toplam 1 görev alabiliyorsunuz. Görev ekranı oyunda oldukça açıklayıcı bir seviyede. Kategoriler arasından görevlere bakabilirsiniz. Görevler sonucunda oldukça yüksek puanda tecrübe puanı ve oldukça fazla kaynak geliyor. Oyun sırasında görev yaparken kaynak harcamazsınız. Bu nedenle lords mobile görevler kısmı sizin oyun içi gelişiminiz için çok ciddi katkılar yapar.

Lords Mobile Canavar Avı

Oyun üzerinde 25 seviyeye geldikten sonra araştırma binası kurabiliyor olmanızdan bahsettik. Araştırma binanızı geliştirdikten sonra harita kısmında bulunan canavarlara saldrırma imkanını araştırma binası sağlıyor. Oyunda bulunan canavar çeşitliliği oldukça çok ve zorlukları değişiyor. Canavarlara karşı kaynak kullandığınızı unutmayın. Bu nedenle savaşırken dikkatli olmakta fayda var. Canavarların hepsini tek başına yenme şansınız yok bazı canavlara grup halinde saldırmak gerekiyor. Lords mobile canavar avı oyunda en sevilen özelliklerden biri oluyor bu nedenle. Takım olarak güçlü canavarlara karşı birlikte savaşarak çok büyük ganimetler kazanabilirsiniz.

Lords Mobile Lonca Rehberi

Oyunun bu kadar yaygın ve aktif olarak kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri sunduğu detaylı lonca sistemi. Oyun içinde loncayı oldukça aktif olarak kullanıyorsunuz bu nedenle kendinize size uyum sağlayacak aktif bir lonca bulmanız oldukça önemlidir. Bir loncaya katıldıktan sonra çok daha fazla ödül kazanabilirsiniz. Aynı zamanda loncalar yaptığınız inşaatleri daha hızlı yapmanızı sağlar. Lonca üyeleri krallık bölgenize gelerek inşaatlerinizi +1 dakika kısaltabilir. Kalabalık loncalarda bu özellik çok fayda sağlıyor diyebiliriz. Bu +1 özelliği aynı şekilde araştırma ve asker üretirken geçerli oluyor.

Lonca sistemi üzerinden diğer lonca üyeleri ile sürekli konuşabilir, yardımlaşabilirsiniz. Bu sistem sayesinde oyun içinde yaşadığınız problemleri çok kısa bir süre içerisinde çözebildiğiniz gibi loncanızla beraber hareket edip canavar avı gibi görevlerde çok güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Loncalar size lonca sikkeleri kazandırır. Bu sikkeler loncaların başarılarına göre ve sizin katılımınıza göre değişir. Lonca sikkeleri ile işinize yarayan birçok şey alabilirsiniz. Size ciddi katkılar sağlayacaktır.
Aynı şekilde loncalar koydukları hedeflere ulaştıklarında üyelerine hediye kutuları dağıtıyor. Bu hediye kutularında kahramanlarınız için ekipmanlar bulunuyor.

Lords Mobile Gizemli Kutu

Oyun üzerinde genellikle unutulan gizemli kutular aslında kullanılması oldukça önemli bir fonksiyon. Gizemli kutuları basit bir şekilde açabilir ve seviyenize göre tekrarlanan sürelerde tekrar açabilirsiniz. Bu kutulardan küçük ödüller çıksa bile zaman zaman çok önemli faydaları olabiliyor. Aynı zamanda her 20 kutuda bir 5x ödül kazanma şansınız oluyor.

Yorum yapın