Kredi Kartı Ekstresi Görüntüleme

Teknoloji çağında yaşadıkça hemen hemen tüm alışverişlerimizi online bir şekilde yapar olduk. Kendi adıma konuşmam gerekirse bir iki aydır kredi kartları dışında harcama yapamadığımı söyleyebilirim. Hal böyle olunca ekstre listesi uzayıp gidiyor. Sizler de benim gibi elinizi verip kolunuzu alamadıysanız ekstrenizi ince bir şekilde görüntülemenizi tavsiye ediyoruz. Daha detaylı bir şekilde nasıl görüntüleneceğini anlatacağım ama öncelikle ekstre konusunda önemli konu başlıklarına değinelim.

kredi-karti-ekstresi-ogrenme

Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme

Sıklıkla ekstre görüntüleme işlemleri, otomatik faturalar, cep telefonu mesajları ve emailler ile kısıtlanabiliyor. Özellikle eposta üzerinden gönderilen ve kağıt israfının önüne geçilmek için yapılan bu yöntem sizin kendi kendinizi kontrol etmenizi de güçleştirebiliyor. Öncelikle ne kadar harcama yaptığınızı ve ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini düzenli olarak kontrol etmenizi öneriyoruz. Günümüzde pek çok kredi kartı kullanıcısının bilgilerinin farkında olmadan alındığını düşünürsek bu durumun zorunlu olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle kredi kartı ekstresi nereden öğrenilir sorusunun cevabını arayalım. Bu soruya cevap verebilmek için; bankanızı arayabilirsiniz. Eğer şüpheli bir işlem söz konusu olmuşsa bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınız zaman doğrudan ulaşabilin diye; şüpheli işlemlerin sıralamasını ilk sırada yapılmaktadır. Genellikle siz müşteri hizmetlerini aradığınızda “kayıp, çalıntı ve şüpheli işlemler için…” şeklinde başlayan bir mesaj ile karşılaşırsınız. Buradan müşteri hizmetlerine ulaşmalı ve daha sonrasında ise kredi kartı ekstrenizin basılı yada elektronik ortamda teslim edilmesini isteyebilirsiniz.

Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Ödenir

Teknolojinin gelişmesi sadece borçların yapılması konusunda değil aynı zamanda borçların ödenmesi hususunda da kolaylıkla kazandırmıştır. Kredi kartı borçları sadece bankalardan değil; atmlerden ve internet bankacılığından da rahatlıkla ödenebilir. Hesabınızda para bulunması durumunda telefon bankacılığını kullanarak da kolaylıkla kredi kartı borcu ekstrenizi ödeyebilirsiniz.

Bunun dışında kartınız takibe düştüyse yada başka bir sorun olduysa da zaman geçirmeksizin müşteri hizmetleri ile görüşüp sorun hakkında bilgi sahibi olmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Kredi Kartı Ekstresi Taksitlendirme

Her zaman için şartlar aynı olmadığı için bazen ödeme güçlüğü de çekebilirsiniz. O zaman ödeme güçlüğü çekilmesi  söz konusu olabilir. Kredi kartı üç ay üst üste ödenmemesi durumunda avukatlık olması gibi bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir sorun ile karşılaşmadan önce müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah etmeniz durumunda uygun bir taksitlendirme yapılabilir. Tabi ki böylesine bir sorun ile karşılaşmamak için zamanında müşteri hizmetlerini aramalı ve ödeme imkanlarınız hakkında bilgi verebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Avukatlık Olursa

Bu uzun uzun değinilmesi gereken bir konudur. Kısaca bahsedecek olursak uzun süreli yada kısa süreli olsun fark etmez. Durumun zamanında değerlendirilmesi ve borçların kapatılması için avukat ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Genellikle avukatlık olan borçlar uzunca bir süre hatırlanmadığı için çok yüksek miktarlar ortaya çıkıyor. O yüzden zamanında bu borçların ön plana çıkarılması son derece büyük bir öneme sahip oluyor. Bir anlamda borcunuzun taksitlendirilmesi sizin avukatlık olmanızın önünde ki bir engeldir. Şeklinde açıklanabilir.

Kredi Kartı Ekstresine İtiraz

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi ödeme alışkanlıklarınız kredi kartı ekstreniz açısından son derece önemlidir. Sorunlu bir harcama gördüğünüz zaman müşteri hizmetlerini aramalı ve kartınızı kullanıma kapattırmalısınız. Ne yazık ki çok geç olduğu zaman bu durum ile yüzleşmemek için kredi kartı sorununu zamanında görmenin de son derece büyük bir önemi olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir