Kömür Fiyatları 2018

Dolar fiyatlarında yaşanan artış bizi de bu yazıyı güncellemeye itti. Kömür fiyatları konusunda güncellemeye göz atmak için lütfen yazının en alt kısmına bakınız. Bulunduğunuz bölgede kömür fiyatlarını yorumlara yazarsanız il bazında değerlendirme yapma imkanına da ulaşmış oluruz.

Hatırlarsanız 2017 yılı içerisinde kömür fiyatlarını yazmıştık. O zaman yaptığımız araştırmalar çoğunlukla büyük şehirlerde ki büyük firmalarla kısıtlı kalsa da 2018 yılı için kömür fiyatlarında daha detaylı bir araştırma yapmamız gerektiğini düşündük. Bunun için Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgesinde fiyat araştırması yaptık. Kömür fiyatlarının neden artıp azaldığını incelemeye çalıştık.

Kömür Fiyatları Listesi

Söz konusu olan kömür olduğunda özellikle kalorifer kömüründe büyük firmaların fiyatlarına göz atmak gerekiyor. Birkaç fabrikanın ürünleri çok iyi olarak nitelendirilirken bazı firmaların ürünleri de iyi ısı vermediği ve is yaptığı için çok fazla tercih edilmiyor. Zaman içerisinde burada bulunan kömür fiyatlarını güncelleyeceğiz. Ama kısaca bahsetmek gerekirse

Öncelikle kömür fiyatları kayseri için ton başına karpuz kömürün 900 – 1000 TL arasında değiştiğini, İzmir kömür fiyatlarının da 950 – 1100 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Bu durum tabi ki dolarda meydana gelen değişimlere göre azalıp artacaktır. Nakliyenin zor olduğu iller, doğalgazın bulunduğu iller ve rekabetin daha fazla olduğu illerde kömür fiyatlarının marka başına 50 – 100 TL düştüğünü söyleyebiliriz.

Sibirya Kömür Fiyatları

Ülkemizde kalorifer kömürü olarak satılan kömürlerin tamamı Sibirya’dan gelmektedir. Bu kömürleri marka marka ayırmak istemiyoruz. Bunun bazı markaların reklamını yapmak olacağını düşündüğümüz için hepsini bir sınıf içerisinde değerlendirmemiz gerekiyor. Özellikle araştırma yaparken dikkatimizi çeken bir konu ise kalorifer kömür markalarının aynı depodan (Sibirya) alınan farklı markalı ürünler (yani çuvalın dışındaki markayı saymazsak kömürün aynı olması) halk tarafından yanlış yorumlanmış ve markanın biri çok daha kaliteli görüldüğü için fiyatlarının daha da artmasını sağlamış.

Ton başına Sibirya Kömür fiyatlarınında kalorifer kömür fiyatları 2018 900 – 1100 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Tabi ki bu o zamanki duruma ve doların hareketine göre değişiklik gösterecektir. Siz de ilinizde bulunan fiyatları yorumlardan belirtirseniz fiyat arayışında bulunan kişiler için daha yerinde bir kaynak oluşturmuş oluruz.

Kömür Fiyatları Torba

Sobalı evler için satılan torbalanmış kömür fiyatlarının da çuval fiyatlarının da ton başına 300 – 500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok araştırmalarımızı kalorifer kömürü üzerine yaptığımız için fiyat aralığını biraz geniş tuttuk.  İnternet adresimizde çoğunlukla siz değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumlara göre fiyat bilgisine yer vermeye çalışıyoruz. Bu konuda bize yorumlarınızla yardımcı olursanız çok memnun oluruz. Herkese iyi günler diliyoruz.

Kalorifer Kömür Fiyatları Güncelleme

Bu yazıyı kaleme aldığımız tarihte dolar fiyatlarının ortalama olarak 3.5 TL civarında olduğunu düşünürsek 12 Ağustos itibariyle bu rakamların arttığını söyleyebiliriz. Birkaç farklı  satıcı aradığımız da ton fiyatlarının ithal kömür bazında ortalama olarak ton başına 1400 – 1600 TL arasında güncellendiğini öğrendim. Zaman kaybetmeden bu yazıyı da güncellemem gerektiğini düşündüm.

“Kömür Fiyatları 2018” üzerine 15 yorum

  • yanlışın var kardeş. 1800 tl olabilir mi? çünkü limanda 235 $ dan satılıyor meret. nakliye ve tüccarın karı ayrıca eklenecek. gerçekten 800 ise adres ver gelip alalım hemen…

   Yanıtla
 1. 1600-1800 tl olan kömür fiyatları konusunda milletle dalga geçmeyin. Sibirya kömürünün fiyatı 1100 tl ise ben sizden tonu 1300 tlden 3 ton alayım 600 tl de sizin olsun. Hıı

  Yanıtla
 2. Merhaba arkadashlar .elimizde sibirya tash komuru var rusiyada 7800- 8300 kolori .igilenler ariya bilir.

  Yanıtla
 3. Bana bak halkı yemeyin tamammı.Ey ithalatcılar Rusyadan kaça alıyorsunuz kömürü?25 KG Normal kömür ordan 15 tl gelip burda 35-40 olmaz tamammı.

  Yanıtla

Yorum yapın