Kararan Alüminyum Nasıl Temizlenir ?

Eskiden mutfaklarımızda daha fazla alüminyum kap kacak bulunurdu. Granitiydi, porseleniydi derken alüminyum ürünlerin yerini yeni nesil ev eşyalarının almaya başladığını söyleyebiliriz. Ama yinede alüminyumlarınız kararmaya başladıysa oldukça basit ipuçlarıyla bu kararmalardan kurtulmanız mümkün olabilir. Öncelikle bu konuda daha profesyonel yardım alabileceğiniz gibi büyük marketlerde satılan ürünlerden de yardım alabilirsiniz.

Alüminyum Kararması

Bu şekilde hem kararmaları ortadan kaldırır hem de daha sağlıklı yemekler tüketirsiniz. Ev ortamında kararan alüminyum parlatma için yapılması gerekenlerde ilk sırada kabın içerisine su ve bir miktar sirke koyarak kaynatabilirsiniz. Daha sonra içerisinde bulunan suyu dökün ve makinede yıkayın kararmanın giderek azaldığını göreceksiniz.

Aynı zamanda daha düz zeminli alüminyum ürünler de kararma ortaya çıktıysa üzerine alüminyum folyo çekerek sıkıca bastırıp üstten silmekte yeterli olabilir. Tabi ki ileri derece kararma ortaya çıktıysa bu durum da kararmayı gidermek mümkün olmayabilir ama siz yine de deneyebilirsiniz. Hiçbir şekilde kararan alüminyum tencere sorunu ile baş edemediyseniz yazımızın da başında belirttiğimiz gibi süper marketlerde satılan yardımcı ürünlerden kullanarak bu kararma sorununu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum yapın