İnternetten En Uygun Kredi Nasıl Alınır ?

Bu yazımızda sizleri online kredi başvurusu aşamasında şartlar, nelere bakılır? Bu gibi sorular ile alakalı en ince detayları inceleme altına alacağız. Her ne olursa olsun artık devir internet devri. Tüm işlemlerinizi internet üzerinden yürütebiliyorsunuz ve dolayısı ile kısa zaman içerisinde elde edebileceğiniz en önemli kar zaman olacaktır.

Bankalar müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyorlar. Online kredi başvurusu yapabilmek için dikkat edilmesi gerekenler öncelikli olarak güvenilir bir banka seçmek. Bu anlamda yüksek faiz oranlarından kaçınmalı ve her ne olursa olsun daha uygun kredili bankalara eğilim göstermeniz gerekiyor. Bununla birlikte alacağınız kredinin miktarı ve sunulan ödeme opsiyonları da kısa vadede olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çekiyor diyebiliriz.

Online Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecekler

1-) Araştırma : Uzun bir araştırma süreci sizleri bekliyor. Müşterisi olduğunuz bankaları ya da olmayı düşündüğünüz bankaları inceleyin. İnternet üzerindeki kredi hesaplama aracı sayfalarını inceleyin. Tabi ki bunu bankalarınızın resmi internet sitesinden yapın. Ödeme periyotlarını, faiz oranlarını, sigorta ve dosya masrafı gibi konuları en ince ayrıntısına kadar inceleyin.

2-) Karşılaştırma : Bankaları karşılaştırın. Günümüzde online bankacılık olarak hizmet veren başta ENPARA ve NUVO olmak üzere birkaç farklı sistem söz konusudur. Uygun fiyatlı online kredi başvurusu imkanlarını sizlere sunarlar. Düşük faiz oranları, maksimum ödeme kolaylığı ve sıfır dosya masrafı bu anlamda aramanız gereken özelliklerden.

3-) Dosya Masrafı YOK, Sigorta Masrafı YOK :  ENPARA ve YAPI KREDİ NUVO gibi sistemler tüm işlemlerinizi online olarak yapmanıza imkan tanıyor. Bankanın müşterisi olduğunuzu düşünelin. Örneğin ENPARA.COM sitesini ele alalım. Krediye online olarak başvuruyorsunuz. Hesaplıyor, istediğiniz taksit aralığını belirliyorsunuz. Sonrasında en kötü ihtimal ile 2 gün içerisinde krediniz onaylanıyor. Hesabınıza para yatıyor. Avantajları nelerdir? Şubeye gitmek yok. Dosya masrafı yok. Sigorta bedeli yok. Hesap işletim ücreti yok. Düşük faiz oranları var. Maksimum ödeme kolaylığı var. Yüksek müşteri memnuniyeti var.

Online Kredi Kimden Alınmalı?

Yukarıda yer alan 3 numaralı maddemizi inceleyin. Bu hizmeti sizlere sadece online bankacılık yapan bankalar sunar. Burada ele almamız gereken ENPARA, NUVO ve CEPTETEB gibi firmalardır. Genel olarak internet üzerinde ki kullanıcı yorumları incelendiği zaman karşımıza çıkan en önemli markada Finansbank Enpara markası. Sitenin yazarı olarak bende bu şirketten kredi aldım. Online kredi başvurusu ve ödeme aşamaları şu şekilde ilerliyor. Müşteri girişi yapıyorsunuz. Kredi almak için ilgili alana giriyorsunuz. Çekmek istediğiniz tutarı giriyor, kendinize en uygun taksit seçeneğini belirliyorsunuz. Düşük faiz oranlarını gözleriniz ile görüyorsunuz. Başvurunuzu banka alıyor. 24 saat içerisinde size geri dönüş yapılıyor. Telefonunuza SMS geliyor. KREDİNİZ ONAYLANMIŞTIR Siz son onayı verdiğiniz an itibari ile banka vadesiz TL hesabınıza para yatıyor. Dosya masrafı yok, sigorta masrafı yok, hesap işletim ücreti yok. Üstelik karşınızda daima sizle ilgilenen müşteri hizmetleri var. Şube ile asla uğraşmıyorsunuz. Tüm işlemleriniz online olarak gerçekleşiyor.

Online kredi başvurusu esnasında nelere dikkat edilir?

Onuda ele alalım. Kredi başvurusunda nelere bakılıyor? Bankacılık sektöründeki geçmişiniz, ödeme alışkanlıklarınız, başka bankalarda ki krediniz ve ödeme durumlarınız, vadesiz banka hesaplarınızda ki hareketlilik, çalışma durumunuz, aylık net geliriniz ve borç analizi, findeks kredi notu…

Yorum yapın