İnox Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır

İnox almak zorunda kaldığımız da böyle bir sorun ile karşılaşacağımı biliyordum. Aslına bakarsanız modern gibi görünen o inox beyaz eşyaların temizliğinin son derece zor yapıldığını ikinci ayın sonunda fark ettim. Temizliğini yapabilmek için satılan solüsyonların fiyatları ise gerçekten insanı hayrete düşürmeye yetiyor.

inox-beyaz-esya-temizligi

Hal böyle olunca inox temizliği nasıl yapılmalı ve nelere dikkat etmeli? Konusunda aklıma takılan en ince ayrıntılara kadar sizinle paylaşmaya karar verdim. Bunun için inoxlarınızın temiz kalmasını sağlamak yapacağınız en mantıklı şeydir. Özellikle buzdolapları son derece kolay parmak izi ile karşı karşıya geldiği için temizliğinin daha zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Özellikle terli ve ıslak ellerle inox yüzeyine dokunmamaya gayret gösterin. İmkanınız varsa üzerine bir şey dökmeyin ve devamlı temiz kalmasını sağlayın. Ama ne yazık ki her zaman için bu durum mümkün olmuyor. Bazı durumlarda gerçek anlamda temizlik yapmaya ihtiyaç duyduğumuz anlarda geliveriyor.

İnox Fırın Temizliği

Aslına bakarsanız inox buzdolabı yada fırın temizliğini ayrı ayrı başlıklar altında incelemek biraz saçma kaçıyor. İnox benim anladığım kadarıyla paslanmaz çelik yada işlenmemiş çelik olarak satılan ve güzel görünümüyle dikkat çeken bir seçenek, satın alırken ekstra para ödemeniz de cabası oluyor haliyle… Peki ama inoxların temizlenmesi için ne yapılması gerekir? Öncelikle cihazların kullanma kılavuzlarını okuyarak başlamak gerekiyor. Temizlik önerileri artık pek çok inox üründe yer alan başlıktır.

Özellikle inox ocakların temizliği konusunda standart alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. Bu da süngerin sert kısmı ile silmek, aşırı bastırarak silmek ve çizilmelere neden olacak her türlü davranıştan uzak durmak gerekmektedir.

Eğer temizlik için kullanılacak ürünlerden almayacaksanız hafif nemlendirilmiş mikrofiber bezlerden yardım alabilirsiniz.

İnox Davlumbaz Temizliği

Son dönemlerde inox eşya temizliği söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler ortaya çıkmaktadır. Bunlar arasında benim televizyonların sabah programlarında karşıma çıkan bir seçeneği size anlatmak istiyorum. Denemediğim için kefil olmayacağımı da belirtmek isterim. İnox ürünlerin öncelikli temizliğinde bebe yağı kullanımının son derece başarılı olduğunu televizyonda izlemiştim. İnox zemin üzerinde inatçı bir leke ile karşılaşmışsanız bu durumun sizi kurtarabilme ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir