İlk Buluşmadan Sonra Aramayan Erkeğe Nasıl Davranmalı

İlk buluşmadan sonra aramayan erkekler kafa karıştırır. Şimdi siz mi adım atmalısınız?

Günler, belki haftalar sonra ilk resmi buluşmanızı yaşadınız ve baş başa bir şeyler yaptınız. Eğlenceli bir film, ardından yemek ve sonrasında sizi eve bıraktı. Eve geldikten sonra sizi aramadı, ertesi sabah da, ertesi günde…

İlk buluşmadan sonra erkek ne zaman arar

Aslına bakarsanız çok meraklı görünmemek için erkekler de ertesi gün hemen aramayabilir. Ama ilk buluşma sonrası aramama süresi 3 günü geçtiyse artık ondan ümidi kesmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü sizi gerçekten beğendiyse ve bir şeyler yaşamak istiyorsa, hemen sonrasında olmasa bile 1-2 gün içinde mutlaka arayacaktır. Acil bir şey ya da hastalık, ölüm gibi özel durumları dışarıda tutuyoruz tabi. Sonrasında size uygun bir mazeret gösterdiyse yeniden görüşmeyi düşünebilirsiniz.

İlk buluşmadan sonra erkek aramıyorsa

Ama ilk arayan o olsun diye de kendinizi zorlamayın. Biz kadınlar işleri karmaşık bir hale getirmeye bayılıyoruz. Neden sürekli bir adım sonrasını düşünüyoruz ki ? Buluştuktan sonra aramadıysa, siz arayıp niyetini anlayabilirsiniz. Böylece eğer olumsuz olacaksa bile diğer adaylara yol açmış ve bir an önce yolunuza bakmış olursunuz.

Bu tarz ikili ilişkilerde her şeyi karşı taraftan beklememek gerekiyor. Aradı, arayacak derken 2-3 gününüzü kendinize zehir etmek yerine, telefonu elinize alın ve tekrar buluşmak istediğinizi söyleyin. Tepkileri ve söyledikleri zaten sizinle ilgili düşünceleri hakkında fikir verecektir.

Erkekler ilk buluşma sonrasında neden aramazlar ?

Sizi fiziksel olarak çekici bulmamıştır,
Hayata farklı noktalardan baktığınızı düşünmüş olabilir,
Başka bir seçeneği daha vardır ve onunla da görüşüyordur,
Daha iyi bir statünüz ya da daha rahat bir yaşantınız varsa gözü korkmuştur,
Hayatında başka biri vardır ve sizinle sadece sohbet etmek, eğlenmek için buluşmuştur,
Tek gecelik bir şey düşünüyor olabilir,
Sizin ciddi bir ilişki düşündüğünüzü hissettiyse korkup aramıyor olabilir.

Yorum yapın