Honda CBR 125 R Alınır Mı ?

Sizlere Honda’ nın bir başlangıç motoru olan CBR 125 R modeli hakkında bilgi verebilmek için motorun incelemesini sunuyoruz. Umarız aklınızdaki soruların cevaplarını sunmuş oluruz.

CBR 125 R, çok olarak rahat bir motosiklet olarak karşımıza çıkıyor. Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için sıkıntı yaratmayan sadece sürüşlerine odaklanmalarını sağlayarak motosiklet öğrenmeyi çok kolay bir hale getiren iyi bir arkadaş.

Depo Hacmi

Honda CBR 125 R, 125cc lik tek silindirli, sıvı soğutmalı ve enjeksiyonlu bir motora sahip. 6 vitesi ile 13 beygirlik güce sahip olan bu motor, yedek deposuyla birlikte 13 lt depo hacmi sunuyor. Performans açısından da tatmin edici olan CBR 125 R,135-140 km/h hıza güven vererek çıkabiliyor.

honda-cbr-alinir-mi

Yakıt Tüketimi

Motorun yakıt tüketimi hakkında söyleyebileceklerimiz ise, bir depo yakıt ile yedek depo harici 380-420 km arasında yol yapılabiliyor. Yedek depoyu da sonuna kadar kullandığınızda menzili 500 km ye kadar yaklaşıyor. (Tabii ki bunu tavsiye etmiyoruz.) Şehirler arası 100km/2.6 lt şehir içi ise 100km/2.8 lt  gibi değerler sunuyor. Yüksek performans sürüşlerinde 100km/3lt gibi bir değer görülüyor.

Tasarımında kaslı bir yapıya sahip olan motosikletin arka lastiği geniş, konsolu şık bir tasarıma sahip, büyük bir devir saatinin altında dijital olarak veriler gösterilmekte.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcıların genel olarak yaşadıkları sorunlar şu şekilde; tek silindir olmasının getirdiği bir sonuç olarak motor titreşimi yüksek. Bu titreşim ön camın titremesine ve ses yapmasına sebep oluyor. Motosikleti bir süre kullandıktan sonra (500-1000 km arası) enjeksiyon sesi geliyor ve çözümü maalesef yok. Fabrika çıkışlı lastikler çok iyi değil ve satın alındığında değiştirilmesi öneriliyor.

Şehir içinde seri ve eğlenceli bir motosiklet olarak göze çarpan ve tam bir başlangıç motosikleti olan Honda CBR 125 R uygun fiyatı ve yakıt verimliliği ile hem yeni hem de deneyimli sürücüler için ideal bir motosiklet.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir