Hiç Pokemon Çıkmıyor

Bilindiği gibi pokemon go oyunu farklı telefonlarda farklı sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Bazı telefonlarda kamera hatası ile bazı sorunlar ortaya çıkarırken, internette kullanıcıların genellikle gps hatası ile karşılaştıklarını da görebiliyoruz. İyi kötü, eğer işletim sisteminiz ve telefonunuz bu oyunu destekliyorsa sorunları çözebiliyorsunuz. Yani en azından şu ana kadar ben çok fazla çözülemeyen sorun ile karşılaşmadım. Yakın arkadaşım Ayhan’ın pokemon go pokemon yakalama sorunu bu sorunların tamamen dışında kalıyor.

hiç pokemon çıkmıyor

Şimdi olayı şu şekilde anlatayım. Ayhan ile aynı model cep telefonunu kullanıyoruz. Gerçi ben pokemon go oynamak için bir süre önce satılığa çıkardığım iPhone’umu da kullanıyorum ama o şu anın problemi değil sanırım. Neyse oyunu indirip sorunsuz bir şekilde kurulum yapıyoruz. Başlangıçta yakaladığımız birkaç pokemonu saymazsak onun telefonunda ciddi anlamda bu sorun devam ediyor.

Pokemon Yakalayamıyorum Ne Yapmalıyım

Bu sorunun cevabını bulup arkadaşımın oyun oynamasını sağlamak için birkaç farklı yöntemi denedik. Bunlardan ilki her Türk’ün yapması gerektiği gibi oyunu silip baştan kurduk. Bu durumun hiçbir çözüm getirmediğini belirtmek istiyorum. Sizde deneyebilirsiniz ama hiç pokemon çıkmıyor diyenlerdenseniz çözüm bu değil…

Daha önceki yazılarımızda da uzun uzun değindiğimiz gibi gps sorunu ve ar mod kapatma sorunları üzerine de yoğunlaştık ama bu da fayda etmedi. Üstüne bir de yakın muhitte oturan ve aynı telefonu kullanan başka bir arkadaşa da oyunu indirdik. Acaba o da pokemon çıkmaması sorunu ile karşılaşırmı diye ama kesinlikle böyle bir sorun da yaşanmadı.

Ne yapacağımızı bilmez bir halde arkadaşımın telefonunu elinden alarak ikinci telefonumu ona verdim. Telefondan bahsetmedim bu arada pokemon go lg g4 ile oynamaya çalışıyoruz. Şimdilik hala hiç pokemon bulamıyorum nerede yanlış yaptığımı ve bu durumu nasıl çözdüğümü buraya düzenli olarak yazacağım. Sizlerde aynı sorunla karşılaşıyorsanız lütfen bana yardımcı olun. İyi oyunlar.

5 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir