Gözlük Camı Silme

Bu sitede pek çok konuda bilgi verdik. Yeri geldi başka insanların aklına bile gelmeyecek konu başlıklarına titizlikle değinmeye çalıştık. Ama hiçbir zaman bu konu başlıklarından bir tanesi olarak gözlük camı temizleme olacağını düşünmemiştim. Yıllarını bilgisayar karşısında geçirmiş biri olarak geçtiğimiz haftalarda göz doktorum tarafından gözlük kullanmaya mecbur bırakıldım.

Gözlük camı neyle silinmelidir

Başlarda gözlük camının son derece kolay temizlendiğini düşünüyordum. Zaten alırken birkaç farklı seçeneğim olduğu söylendi. Ben ikinci olanı tercih ettim yani çizilmez olanlardan (ilk haftada camlarım çizildi ama) temizlik konusunda biraz sorun yaşadığımı itiraf etmeden geçemeyeceğim.

gözlük camı temizleme

Aynı şekilde gözlük camı silme konusunda sorun yaşamaya devam edince önce musluk altında yıkamaya karar verdim. Gözlüm camı yıkama konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü iyi bir şekilde yıkayamazsanız başka sorunları yaşıyor ve daha büyük lekeler bırakabiliyorsunuz.

Gözlük Camı Kolonya İle Silinir mi

Eve geldiğim ilk andan itibaren alışık olmadığım için gözlük camlarımı hızlı bir şekilde kirletmeyi başardım. Cam silme özürlü olduğum için nasıl temizleneceği konusunda zerre kadar fikre sahip değilim. Bu bakımdan bu makaleyi aydınlatmadan daha çok deneme yanılma şeklinde kaleme almaya karar verdim.

Evet gözlük camını kolonya ile silmeyi başardım. Ama doğrudan buğulandırma yöntemi ile temizlemenin daha yerinde bir karar olduğunun da altını çizmeden geçemeyeceğim. Çünkü bu sayede gözlük camınız hem kolay temizleniyor hem de rahatlıkla kirlendiğinde yeniden kullanılabilir hale getirilmiş oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir