Evde Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki yazımızda sineklerden nasıl korunmalıyız, doğal sinek ilacı nasıl yapılır, doğal sinek kovucu yapmanın püf noktaları gibi sorulara cevap vereceğiz. Yazımızdan da göreceğimiz üzere sineklerden korunmanın tek yolu piyasada bulunan ve içeriğinden emin olmadığımız kimyasalları kullanmak değil. Bu tür kimyasallardan ziyade yalnızca birkaç dakikada ve her evde bulunabilecek malzemelerle nasıl doğal sinek kovucu yapılır sizlerle bunu paylaşacağız.

Evde Sinek İlacı Yapımı

Özellikle yaz aylarında bizi çileden çıkaran, uykularımızı kaçıran ve günlük yaşamımızda hayat kalitemizi düşüren sineklerden kurtulmayı hepimiz çok isteriz. Tabi ki bunun için çeşitli kimyasallara maruz kalarak kendimize zarar verecek yöntemler veya raketle öldürmek gibi yorucu metotlar yerine hem doğal hem de kolay yöntemler bulabiliriz. Aşağıda bu yöntemlerden birini anlatıyoruz.

Sinekler çok hassas hayvanlar olup tat alma duyuları ayaklarında bulunmaktadır. Sinekler konacakları yere dokunduklarında veya bastıklarında sadece zeminde durmazlar, bunun yanında durdukları zeminin tadını ve kokusunu da alabilme özelliğine sahiptirler. Bu sebeple sineklerin hoşlanmadığı maddeler vardır ve bunları sinek kovucu olarak kullanarak sineklere karşı çok etkili silahlar edinebiliriz.

Piyasada bulunan sinek kovucu ilaçlar doğal olmayan yöntemlerle yapılmıştır. Bu tür ilaçların doğal yaşamı olumsuz etkileyebileceği düşünülebilir. Bu bakımdan sineklerle mücadelede doğal olan başka yöntemler edinerek hem gece yatağımızda rahat uyuma konforuna erişebilir, hem de kimyasal maddeler kullanmadan sağlığımızı ve doğayı koruyabiliriz.

Evde Doğal Sinek İlacı Nasıl Yapılır

Doğal Sinek Kovucu Sprey Yapımı

Doğal sinek kovucu ilaç yapmak için elimizde bulunması gereken en önemli şey limon yağı, portakal yağı, stronella yağı gibi narenciye yağlarıdır. Bu tür yağların asidik yapılarının bulunduğu yüzeylere sinekler konmak veya ayaklarını basmak istemezler. İçine normal musluk suyu koyduğumuz boş bir oda spreyi kabına 50 damla kadar narenciye yağlarından birini koyalım. İçine narenciye yağlarından birini koyduğumuz musluk suyunu iyice çalkalayalım ve odamıza ve evimize bu karışımdan oda spreyi kutusu yardımıyla sıkalım. Böylece kimyasal madde içermeyen doğal yollarla kendimizi, evimizi ve çocuklarımızı sineklerden ve böceklerden korumuş olacağız.

Bu yazımızda sineklerden kurtulma yolları, sivrisineklerden nasıl korunmalıyız, doğal sinek ilacı nasıl yaparım gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Yazıdan da anladığımız üzere, sineklerden birçok korunma yolu mevcut olup uzun dönemde sağlığımıza ve doğamıza zarar verecek kimyasal yollardan kaçınmamızda fayda gördüğümüzü anlattık. Bu sebeple limon yağı veya portakal yağı gibi kolaylıkla bulunabilecek narenciye yağlarını sadece musluk suyuyla karıştırarak nasıl etkili bir sinek kovucu yapabileceğimizi öğrenmiş olduk.

Yorum yapın