Diz Kapağı Kararması ve Kuruması Nasıl Geçirilir ?

Vücudumuzun en çok  hırpalanan yerlerinden biride şüphesiz diz kapaklarıdır. Özellikle ev temizlerken veya istemsiz olarak diz kapağımızın üzerine çöküp bir şeyler yaptığımızda doğal olarak diz kapağımız yıpranır. Dirsek ve diz kapaklarımızda herhangi bir yağ bezi bulunmadığından dolayı sürekli kurumaya mahkumdur diyebiliriz. Sonuç olarak diz kapağımız sert, kararık bir yapıya sahiptir. Bu kötü görüntüden kurtulmak adına her banyoda mutlaka diz kapaklarınızı bir lif yardımıyla ovalamalısınız. Bu işlem ölü hücrelerin arınmasını sağlayarak diz kapağınızın yumuşamasını sağlayacaktır.

Dizlerin kararması

Banyodan çıktıktan sonra nemlendirici krem ve losyonlar kullanarak diz kapağınızı elbette ki pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Bizde sizler için diz kapağı bakımı nasıl yapılır adlı makalemizde diz kapağı bakımının ayrıntılarını anlattık.

Diz kapağı kuruması için vazelin

Vazelin, diz bakımında önemli rol oynamaktadır. Özellikle duşta veya banyoda ponza taşıyla diz kapaklarınızı ovaladıktan sonra vazelin ile nemlendirmek diz kapaklarınızın pürüzsüz ve canlı olmasını sağlayacaktır. Diz kapağı bakımı için doğal kremleri tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer doğal krem bulma ihtimaliniz yoksa içinde üre ve laktik asit olan diğer kremleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca kremlerin içerisinde salisilik asit olmasına özen gösterin. Çünkü bu madde diz kapağının soyulmasını sağlayarak pürüzsüz olmasını ve canlı olmasını sağlamaktadır.

diz kararmasina cozum

Diz kapağı kararması tedavisi

Kullanmadığınız bir kabın içerisinde 2 adet aspirini çatal yardımıyla toz haline getirin. Bir miktar su ile karıştırıp kıvam almasını sağlayın. Yaptığınız karışımı 1 hafta boyunca her gün dizlerinize uygulayın. Etkisini hemen farkedeceğinize şüphe yok.

Diz kapağı kararması için bitkisel çözüm

Doğal yağların elbette ki nemlendirme adına pek çok faydası bulunmaktadır. Sizde kayısı yağı veya buğday yağı özünü satın alarak her duştan çıktığınızda uygulayabilirsiniz.İlgili

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın