En Ucuz Alan Adı (Domain) Nasıl Alınır ?

Alan adı anlamına gelen Domain, kelimelerin ve rakamların tescil ettiği isim anlamına gelmektedir. Her web sitesinde bulunması zorunlu olan domain, internet üzerinde kimlik sayılmaktadır. İnternet ortamında varolabilmek için öncelikle yapılması gereken domaine sahip olmaktır. Aksi takdirde, internet ortamındaki varlıktan söz edilemez. Hem karakterlere uygun, hem de akılda kalıcı olması gereken alan adı seçimine ayrıca önem verilmelidir. İnternetteki varlığın tescili sayılan domain, uygun fiyatlara satın alınabilir. Bunun için bazı ipuçlarını bilmek yeterli olmaktadır.

Ucuz Domain Almak

Özellikle firmaların internet ortamına dahil olurken domain satın almaya büyük önem vermeleri gerekmektedir. Doğru seçim yapılmaz ise firma karakteri ile alakasız isimler internet ortamına dahil edilir. Bir başka seçenekle de yüksek meblalarla domain satın alınmak zorunda kalınır. Bu nedenle domain satın alınırken, hızlı olmak en büyük avantajlardan biridir.

Domain satın alma .com veya .net uzantılı olacaksa fiyatlar ortalama 5 dolar civarında yani oldukça uygundur. Asıl önemli olan uygun fiyata uygun domain alabilmektir. Büyük firmalarda ara ara güzel kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyaları takip ederek ucuza alan adınızı alabilirsiniz. Godaddy, isimtescil, natro, name.com gibi firmaları takip ederseniz indirimleri yakalayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.