Bayraklı Facebook Fotoğrafı Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya platformları arasında ilk sırada yer alan Facebook, şimdilerde kullanıcılarına yeni bir özellik daha kazandırdı. Facebook platformunda profil fotoğrafına bayrak ekleme özelliği geldi. Tabi bu özellik 2015 yılından beri farklı da olsa kullanılabiliyordu. Şimdilerde yeni bir güncelleme yapılarak 200 farklı ülkenin milli bayrağı hazır bir halde çerçeve kalıbı içerisinde geliştirildi. Yani bu özellik sayesinde fotoğraflara Türk bayrağı eklenerek dilenildiği gibi farklı bir bayrak eklenebiliyor.

Facebook üzerinden profil fotoğrafına bayrak eklemek için iki seçenek var. İlki bilgisayarlar ikincisi de mobil cihazlardan oluşuyor. Peki iki aşamada da profil fotoğrafına bayrak ekleme nasıl yapılır?

Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme

Bilgisayar üzerinden Facebook hesabı açık olduğunda internet tarayıcısı üzerinden profil fotoğrafınıza tıklayın ve çerçeve önerilerine göz atın. Bu öneriler arasında Türk bayrağı görmek mümkün. İstenilen bayrak bulununca alt bölümde yer alan profil resmi olarak kullan seçeneğine tıklayarak Facebook üzerinden profil resminizi oluşturun.

Telefondan Profil Fotoğrafına Bayrak Ekleme

Mobil cihazlar üzerinden profil fotoğrafın üzerinde yer alan düzenle bölümüne tıklayarak çerçeve ekle seçeneğine dokunun. Açılan sayfada Türk bayrağını bularak ne kadar görüntülenebileceğini ayarlayın. İsterseniz başka bir ülkenin bayrağını da koyabilir, dilediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. En son kullan seçeneğine tıklayarak profil fotoğrafınızı oluşturun ve yeni fotoğrafın keyfini çıkartın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir