En İyi Sözler

Artık msn nicklerimiz ile birilerine laf soktuğumuz günler çok geride kaldı. Bu sebepte en iyi sözler 2016 seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmak yerine size nasıl iyi bir söz yazılması gerektiğini uygulamalı olarak anlatmaya çalışacağım.

Evet 2016 yılında olduğumuz doğrudur. Artık birine laf sokmak istediğimizde yada duygularımızı anlatma ihtiyacı duyduğumuzda google üzerinden arama yapmak yerine duygularımızı yazmamız daha güzel olacaktır.

En İyi Sözler Aşk

Öncelikle anlatmak istediğiniz düşünce ile ilgili bir söz bulun. Bunu arama motoruna yazarak yapabilirsiniz. Örneğin en iyi aşk sözleri 2016 yazabilirsiniz. Karşınıza çıkan sözler arasından tam sizin duygularınızı anlatan bir söz bulduğunuzu varsayalım. Örnek olarak bizim sözümüz: “Yağmura ne gerek vardı insanlar yeterince temiz olsaydı?” olsun. Bunu kendi düşüncelerinize göre değiştirerek yeniden yazabilirsiniz. Öncelikle söz içerisinde yer alan ana tema yağmurun insanları temizlemesidir.

En İyi Sözler

Aynı şekilde sözü biraz değiştirerek yaşadığınız yerin iklimini kalabalık olmasını ve zamanı katarak sözü biraz daha farklı hale getirebilirsiniz. Örneğin: Yağmur, İstanbul’un kirini temizlemeye yetişebilirdi. Ama insanları daha çok kirliydi…” Şeklinde yapabilirsiniz. Bu sayede hem sözün sizin tarafınızdan yazıldığı belli olurdu hem de sizi daha çok anlatırdı.

En İyi Anlamlı Sözler 

Gayet mesajın alıcıya ulaşabileceği bir söz mü yazmak istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken şey son derece basittir. Basamak basamak anlatacak olursak:

  • Söz sizi anlatsın ucundan kenarından sizi açıklayacak bir kelime bulunsun. Bunun için internete en iyi sözler damar yazarak bir sözü pilot söz olarak alabilirsiniz.
  • Söz yaşadığınız yeri ve yaşadığınız zamanı açıklayacak şekilde açıklayıcı bir şekilde değiştirilsin. Yukarıda örnek verdiğimiz gibi yaşadığınız şehre atıfta bulunabilirsiniz.
  • Söz zamandan ve duygularınızdan bahsetsin.

En İyi Kısa Sözler 

Yazdığınız söz mümkün olduğu kadar kısa olmalı ve doğrudan sizin düşüncelerinizi açıklayabilir bir özelliğe sahip olmalıdır. Bu bakımdan benzer sitelere uğramak yerine doğrudan sizin duygularınızı ön plana çıkaran bir söz yazılabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir