En İyi 5 Link, Url Kısaltarak Para Kazanma Sitesi !

Muhtemelen evde boş vaktiniz var ve bu boş vakitlerinizde de evden bilgisayar başında para kazanmak istiyorsunuz. Bu yazıda, link kısaltarak nasıl para kazanılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Link paylaşımı internet kullanıcıları arasında epey yaygınlaşmaya başladı. Genellikle arkadaşlarımızla Facebook, Twitter, Google Plus ve Youtube gibi siteler üzerinden linkler paylaşıyoruz. Bazı bloggerlar ve bazı insanlar da kendi bloglarında, internet sitelerinde ya da epostalar aracılığıyla indirme linkleri falan da paylaşıyor.

Link Kısaltma Siteleri

Durum böyleyken, neden bu paylaştığımız linkleri kısaltarak paylaşıp her zaman her yerde para kazanmayalım ki? Evet, yaptığınız işe bağlı olarak çok iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Bu para kazanma metodunda, yalnızca herhangi bir linki kısaltıp paylaşarak internetten para kazanacaksınız.Herhangi birisi paylaştığınız linke tıkladığında, 5 saniye bekleyecek ve verdiğiniz orijinal adrese gidecek. Bu yolla, link kısaltma işini yaptıran şirket de size para ödeyecek. Ödeme oranları da çalıştığınız web sitesine göre değişiklik gösteriyor. Genelde web sitelerine bağlı olmakla beraber paylaştığınız linke 100 tıklamada ortalama 1$ ile 10$ arasında ödeme alabiliyorsunuz. Bu web siteleri aynı zamanda referans sistemi de sağlayacak ve birisi sizin verdiğiniz referans linkinden üye olduğuna siz de o üye olan kişiden yaklaşık %20’lik bir referans payı alacaksınız.

url-link-kisaltma-servisleri

En Çok Para Kazandıran Link Kısaltma Siteleri

Link kısaltarak para kazanmanızı sağlayacak çeşitli link kısaltma siteleri bulunmakta, ben de bu sitelerin ödeme biçimi, 1000 gösterim başı ortalama kazanç getirisi ve alexa sıralamalarına bağlı olarak bir liste yaptım.

#1  Shorte.st

Shorte.st yeni bir link kısaltma servisi olmasıyla birlikte daha yaratıcı fikirleri ve web sitenizde kullanabileceğiniz WordPress eklentisi ile birlikte gayet hızlı bir şekilde yeni linkler oluşturmanızı sağlayan bir site. Shorte.st kısaltılmış linklerini paylaştığınızda size yaklaşık olarak 1000 gösterim başı 2$ ödeyecek. Kazandığınız miktar (ödeme) her ayın 10’unda size otomatik olarak gönderilecek.

Ödeme metodu: Paypal ya da Payoneer

Ödeme alt limiti: Paypal’dan 5$ ya da Payoneer’den 20$

Referanslardan kazanç oranı: Referanslardan %20 komisyon – ömürboyu

Alexa Sıralaması (Global): 6,250

#2 Bc.vc:

Bc.vc, kendi tanımlarıyla kullanıcıların en kolay yoldan para kazanmalarını sağlayan modern bir link kısaltma sitesi. Linklerinizi internette paylaşarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir hesap almak, linkleri kısaltmak ve para kazanmak. Kısalttığınız linklere tıklayan her kişi başı para kazanacaksınız. Bc.vc ile 1000 gösterim için yaklaşık 4$ kazanacaksınız, ve referans programıyla da tüm referanslarınızdan ömürboyu %10 komisyon alacaksınız.

Referans: Ömürboyu %10 Komisyon

Ödeme alt limiti: Paypal ya da IBAN aracılığıyla 10$

Alexa Sıralaması (Global): 2,138

Alexa Sıralaması (Türkiye): 147

#3 AdF.ly

AdF.ly en popüler ve en güvenilir link kısaltma sitelerinden biridir. Sadece bir hesap açın ve link kısaltmaya başlayın. Birisi linkinize tıkladığında para kazanacaksınız. Adf.ly ile kısalttığınız linklerden 1000 gösterim başı 4$ kazanabilirsiniz.

Ödeme metodu: Paypal, Payza ya da Alertpay aracılığıyla en az 5$

Referans kazanç oranı: Ömür boyu %20.

Alexa Sıralaması (Global): 160

#4 Linkshrink.Net

Linkshrink.net de herhangi birinin herhangi bir zamanda kısaltılmış linklere tıklamasıyla üyelerine para kazandıran link kısaltma sitelerinden biri. Linkshrin 1000 gösterim başı 2$ ile 5$ arasında değişen miktarlarda para ödüyor ve referans programıyla da referans olduğunuz üyelerden %10 komisyon alabiliyorsunuz. Bu da 10 kişinin LinkShrink’e üye olması konusunda referans olduğunuzda bunların her biri günlük 2$ kazandığında neredeyse hiçbir şey yapmadan günlük toplam 4$ kazanmanız anlamına geliyor.

Referans kazanç oranı: Ömür boyu %10.

Ödeme seçenekleri: Paypal ya da Payza

Alexa Sıralaması (Global): 6,222

#5 Linkbucks:

Linkbucks da linklerini dönüştürüp paylaşan kullanıcılara para ödemeyi öneriyor. Bu linkleri Facebook, Google Plus, Twitter, bloglar, internet siteleri gibi herhangi bir yerde paylaşabilirsiniz. Linkbucks sayesinde tekil link kısaltma, çoğul link kısaltma yapabilirken eğer sağlam bir kitleniz varsa blog ya da web sitenizi para basma makinesine çeviren tam sayfa scripti de kullanabilirsiniz Linkbucks Adf.ly’nin bir numaralı rakibi konumunda. Ayrıca bu site 1000 gösterim başı yaklaşık 0.5$ ile 3$ arasında ödeme yapmasıyla beraber para çekme limiti de 10$.

Referans kazanç oranı: Ömür boyu %20 komisyon.

Ödeme Seçenekleri: Paypal ya da Payoneer

Alexa Sıralaması (Global): 3.110

Url Kısaltma Siteleri Parayı Ödüyor mu ?

Bu yaptığım en iyi ödeme yapan link kısalma sitelerinin 5 tanesinin listesi, bunların içinden birini kullanıp linklerinizi sosyal medya sitelerinde, bloglarda ya da internet siteleri gibi yerlerde paylaşarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bence evden para kazanma metodlarından en iyisi bu, çünkü bu yöntemle bir internet siteniz ya da blogunuz olmasa bile para kazanabiliyorsunuz.

4 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir