Devamsızlık Veli İzni Kaç Gün

Devamsızlık sorununun yavaş yavaş dile getirilmeye başlandığı günlerdeyiz. Özellikle ilk dönemin ortasına yaklaşılması ile birlikte sık sık devam devamsızlık sorunu ile ilgili sorular gelmeye başladı. Öncelikle velilerin öğrencinin devamsızlığında sorumlu olduğunun altını çizelim. Daha sonrasında ise özürlü ve özürsüz devamsızlık hakkından bahsedelim.

veli-izini-nasil

Devamsızlık İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği

Velilerin devamsızlık konusunda yazacakları dilekçenin bir örneğini ve nasıl yazılacağını da belirtmekte fayda var. Veli izin dilekçesi örneği aşağıda yazdığı gibidir.Özellikle öğrencilerin özürsüz 10 gün özürlü 20 gün toplamda 30 günü aşmaları durumunda sınıf tekrarı olduğunu bilmek gerekiyor.

Bu 20 günlük süre içerisinde izinli, görevli izinli, raporlu ve veli izin belgesinin yer alması gerekiyor. Veli izin dilekçesi öğrenci devamsızlığını takip eden 5 gün içerisinde okul idaresine verilmesi gerekmektedir. 20 günü aşmamak şartıyla özel durumlarda okul yönetimi tarafından bu süre uzatılabilir.

Devamsızlık Veli İzin Dilekçesi

Sık sık bu konuda sorular geldiği için veli izin dilekçesinin nasıl yazılacağını belirtmek istedik.

 

Hazırlanan bu dilekçenin 5 iş gününü aşmayacak şekilde öğrenci velisi tarafından okul idaresine teslim edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Sel ve doğal afet yada başka durumlar söz konusu olduğu zaman okul idaresi ile iletişime geçerek bu süreyi 20 güne kadar uzatabilirsiniz. Tabi ki burada dikkat edilmesi gereken en temel nokta dilekçenin götürülmeden önce okul idaresi ile devamlı olarak iletişim halinde bulunulması gerektiğidir.

 

Örnek veli izin dilekçesi:

 

 

….. Lisesi Müdürlüğüne

İl veya ilçe adı

Velisi bulunduğum … numaralı …….isimli ….. sınıfında, öğrenim gören öğrencinin velisiyim. …/…./….. – …../…../….. tarihleri arasında yaptığı devamsızlık bilgim dahilindedir. ….. sebepten ötürü okula gelememiş, devamsızlık yapmıştır.

İzinli sayılması ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres:                                                                                                            Veli adı soyadı

İmza

 

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir