Ceviz Bankası Nedir? Sistem Nasıl İşliyor

Bir süredir elimde bulunan parayı nasıl değerlendireceğimi düşünüyorum. Aslına bakarsanız kısa vadeli değil de uzun vadeli bir yatırım benim için daha mantıklı olacağı için böylesine bir yatırımın nasıl yapılacağı konusunda kafa patlatıp duruyordum. Bir arkadaşımın önerisiyle cevizbank adı verilen bir sistem hakkında bilgi sahibi oldum. İnternette araştırdıktan sonra çok fazla bilgi bulunmadığını görünce kendi araştırmalarımla bu konu hakkında fikir sahibi oldum. Şimdi dilim döndüğünce sizler için anlatmaya çalışacağım.

Cevizbankası Sistemi Nedir

Oldukça mantıklı bir sistem olan ceviz bank sizin adınıza dikilen ceviz ağaçlarının işlenip, sulanması, budanması, büyütülmesi, ilaçlanması ve hasat yapılması tamamen sisteme ait olan size kâr oranında para bırakan bir sistemdir.

Şu şekilde açıklayalım bu sisteme girerek 3 adet ceviz fidanı satın alıyorsunuz. Sabit bir ceviz fidanının ceviz vermeye başlaması minimum 5 sene süreceği için 5 sene boyunca bu sistem size para ödemesi yapmıyor. 5 sene sonunda bu sistem para vermek için sizin sahip olduğunuz ceviz ağaçlarından da hasat yapıyor. Tüm hasat yapıldıktan sonra sahip olduğunuz ağaç oranında bir para alıyorsunuz. Her sene ağacın verimi artacağı için minimum 20 senelik bir süre sonunda para kazanmaya başlıyorsunuz

Ceviz Bankası Şirketleri

İnternet üzerinde kısa bir araştırma yapmanız durumunda bile ceviz bankası sistemi olarak faaliyet gösteren birden çok firma olduğunu görebiliyorsunuz. Bu firmaların neredeyse tamamı aynı şekilde çalışıyor. Noter huzurunda yapılan senelik hasatların sonrasında hasat gelirinizin bir kısmını maliyet olarak şirket alıyor. Kalan kısmını da size bırakıyor. Dilerseniz şirketlere önceden haber vermek kaydıyla kendi ağaçlarınızı da görmeye gidebiliyorsunuz.

Yatırım Yapılır mı

Şirket güvenilir olursa, hasatlar noter huzurunda yapılacaksa, sigortalı ise ve karşılıklı olarak uzun süreli sözleşme imzalanacaksa neden olmasın? Şimdilik 3 fidan karşılığında 1000 tl lik bir fiyat çıkarıyorlar. Zaman içerisinde bu fiyatlandırma artacaktır. Kenarda param var ve zaman içerisinde değerlensin diyorsanız kesinlikle denenebilir. Seçim size kalmış…

Ceviz Gelirleri

Ceviz ağacını araştırdım. Cevizin satış potansiyelini araştırdım. Yıllara göre gelirlere baktım bana mantıklı gelen bir durum olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki her şirkete güvenilmeyecektir. Bunun için en güvenilir şirketi bulmalı ve onun üzerine yoğunlaşmalı, zaman içerisinde daha çok duymaya başlayacağımız bu sistem hakkında daha detaylı bilgi sahibi olduğum zaman bu yazıyı yeniden güncelleyeceğim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir