Alüminyum Folyo Nasıl Kullanılır

Pek çok dönercinin alüminyum folyo tost makinesi ile birlikte ısıtarak servis ettiğini gördüm. Öyle bir hal almış ki bazı döner restoranları bu durumu alışkanlık haline getirip tüm dürümlerini alüminyum folyoya sararak servis etmeye başlamışlar. Hal böyle olunca alüminyum folyo tost makinesi hakkında biraz konuşarak bu hususta bilgilendirme yapmaya karar verdik.

Alüminyum Folyo Sağlığa Zararları

Adından da anlaşılacağı üzere bu ürün alüminyumdan üretilmektedir. Sıcağa dayanıklı olması nedeniyle hayatımızda yer edinmeyi başaran alüminyum folyo fazla sıcak ortamda tutulduğunda muhafaza etmesi için sarıldığı yemeklere içerisinde bulunan ağır metalleri bırakmaya başlıyor. Yani muhafaza etmesini istediğimiz besin maddelerini muhafaza edemediği gibi aynı zamanda ağır metalleri de ona vermeye başlıyor.

Alüminyum Folyo Zehirlenmesi

İnternette alüminyum folyoya bağlı olarak ağır metal zehirlenmesi yaşayanların hikayeleri ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Öncelikle şu konuyu bilmek gerekiyor. Devamlı olarak sıcak besin maddeleri ile alüminyum folyoyu bir arada bulundurursanız, onları muhafaza etmeye çalıştığınız yetmezmiş gibi bir de ısıtırken ondan yardım alırsanız yavaş yavaş zehirlenmeye başlayabilirsiniz. Doktorların bu konuda yaptığı açıklamalara her geçen gün yeni bir araştırma da ekleniyor. Uzun lafın kısası tost makinesine çizilmesin diye folyo geçirmek, balığı sebzeyi folyoya sarıp fırına atmak, folyoya sarılmış dürümü tost makinesinde ısıtmak gibi durumlar sadece zehirlenmenin hızını artıracaktır. Özellikle durmanızı ve çocukları bu metal zehirlenmesinden uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Alüminyum Folyo Nasıl Kullanılır

Alüminyum folyo kullanılan alanların çoğunlukla doğrudan besin maddeleriyle ve ısıyla temas etmemesi gerekmektedir. Özellikle ocak çevirmek yada bir bölgenin kirlenmesini engellemek için alüminyum folyodan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda alüminyum folyonun iyi bir pas çözücü olması ile ilgili de pek çok video izleyebilirsiniz. Doğrudan temas etmemek şartıyla soğuk ortamda besin maddelerine temas etmeden de kullanabilirsiniz.

Alüminyum Folyo Yerine Ne Kullanılır

Fırın kağıdı kullanabilirsiniz. Tost makinenizi kaplarken fırın kağıdı kullanamazsınız ama alüminyum folyonun kullanıldığı pek çok alanda fırın kağıdından destek almak mümkün olmaktadır. Bunun dışında aslına bakarsanız pek çok konu başlığında zaten alüminyum folyodan uzak durmanız gerektiğini defalarca kez tavsiye etmiştik.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir