2.El Opel Corsa Alınır mı, Çok Yakar mı ? Essentia, Enjoy Farkları

Alman otomobil üreticisi Opel’ in hatchback sınıfında ürettiği ve en çok satanlar arasında yer alan Corsa modelini sizler için detaylıca inceledik. Kendini belli etmeyi seven Opel ailesi bu özelliğini yine yeni Corsa ’da konuşturmuş. Yeni Corsa tamamen değişen ön ızgara ve farlar ile tatlı bir duruşa sahip olurken, yeni Corsa ‘nın keskin dokunuşları yeni Corsa ‘ya daha çekici bir hava katıyor. Arka kısmında ise arka farların altından gelen çizgi bagajın altına kadar eğimli bir şekilde ilerliyor. Bu tasarımın Opel Meriva ’ya benzediği söylenebilir. Ana hatlar üzerinden konuşacak olursak Opel Corsa dış tasarımda rakiplerine göre çok şık bir şekilde geliyor.

Opel corsa ikinci el

Fazla derin olmayan ön konsol iç hacmini azaltmayacak şekilde tasarlanmış. İç tasarım konusunda şıklık ve sadelikten vazgeçmeyen Opel Corsa, yeni kasasıyla beraber bu anlayışı sürdürmekte kararlı olduğunu gösteriyor. Kolay okunan göstergelerin ortasında bulunan yol bilgisayarı ortalama hız, ortalama tüketim, anlık tüketim, motor sıcaklığı ve en önemlisi park sensörleri gibi kullanıcının görmek isteyeceği bilgileri sunuyor. Üstelikle teknoloji harikası olan radyo iç tasarıma ayrı bir hava katmıyor diyemeyiz. Bu radyonun hemen altında ise klima butonları yer alıyor.

Corsa Modelleri

Yeni Corsa her birinde birbirinden farklı özellikler bulunan 3 ayrı donanım paketine sahip.

İlk paketimiz “ESSENTIA”.
Essentia paketinde standart olarak bulunan özellikler: ABS, City Modu, ESP, Hıza duyarlı elektrikli direksiyon, Start & Stop Sistemi, Yokuşta Kalkış Desteği ve Bluetooth bağlantısı bulunmaktadır.

İkinci paketimiz ise “ENJOY”. Enjoy paketinde ise Essentia paketinde ki özelliklere ek; Deri direksiyon simidi, Hız Sabitleyici (Cruise Control), Piyano Siyah gösterge paneli, Siyah çerçeveli ön sis farları, Siyah renkli B sütunları, Yol Bilgisayarı bulunmakta. Ayrıcalıkla opsiyonel olarak da şu özellikler bulunmakta; Görüş Paketi: Yağmur sensörü, Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği) ve Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası,  Çevre Görüş Paketi 2: Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tespit Sistemi, Ön Çarpışma İkazı, Takip Mesafesi Göstergesi ve Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası, Kış Paketi: Ön koltuk ısıtması ve Direksiyon simidi ısıtması.

Son paketimiz ise “COLOR EDITION”.
Color Edition paketinde ise Enjoy paketinde özelliklere ek; 3,5 Sürücü Bilgi Ekranı, Akıllı telefon entegrasyonu, Bluetooth üzerinden kablosuz müzik dinleme özelliği ve İnternet erişimi ve uygulama desteği (akıllı telefon üzerinden) bulunmakta.

Güvenlik konusunda Opel gibi bir firmanın EURONCAP testinden 4 yıldız alması sadece bizi değil tüm kullanıcıları şaşırtacak gibi duruyor. Alman köklü bu firmanın tam güvenlik sağlayamaması alıcılarını üzmekle kalmayarak sürüş esnasında inşada tedirginlik hissi vermiyor değil.

Motor Özellikleri

Yeni Corsa ’nın en merak edilen yanı yenilenmiş halinin yanı sıra 1,0 litrelik 3 silindirli motoru. Hem performans, hem ses, hem de ekonomi yönünden ilgimi çeken bu motor test sürüşü sonrası beğenimi kazandı. Şehir içinde performans yönünden gayet tatmin edici olan 1,0 litrelik 3 silindirli motor yeni 6 ileri manuel şanzımanla uyum içinde.

Opel Corsa Çok Yakar mı ?

1.3 lt. CDTI Ecotec bir motora sahip olan yeni Corsa şehir içi: 4,6 lt şehirlerarası: 3,3 lt yakarken ortalama: 3,8lt yakıt tüketmektedir.

Yakıt tüketimi, tasarım sportifliği ve donanım kalitesi hepsi tek araçta toplandı ve Yeni Corsa ‘yı yarattı. Üstelikle ödeme kolaylığı ile de kolay sahip olacağınız Corsa ‘yı almanız için yapacağınız tek şey hemen bir Opel yetkili bayisine gitmektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir