Pera Müzesi Nerede ? Giriş Ücreti 2021

Pera Müzesi İstanbul’da Beyoğlu’nda bulunmaktadır.  Toplumumuza sanat ve kültürel hizmet sunma maksatlı olarak Suna ve İnan kıraç vakfı tarafından açılmıştır. Biriston otelinin tarihi dokusu korunarak yeniden restore edilmesiyle burada hizmet vermeye başlamıştır. Müzeye nasıl gidilir diye sorulacak olursa Beyoğlu’nda Nostaljik tramvaya çok yakın mesafede TRT binasının arka tarafındadır. Uygun giriş ücreti ile size keyifli dakikalar sunmaktadır.

Pera Müzesi Giriş Ücreti

Tarihi nitelikte olan Meşrutiyet Caddesi’ndeki müzede Pera Cafe, resepsiyon ve artshop yer alır. Değerli koleksiyonlar diğer katlarda yer almaktadır. Müzeni ilk iki katında koleksiyonlar bulunmakta diğer üç kat ise farklı nitelikte sergi salonların ayrılmış durumdadır. Bodrum kat ise oditoryum olarak hizmet vermektedir. Giriş ücreti büyükler için 25 TL olarak uygulanmaktadır.

Müzeye girişlerde cuma günleri ücret alınmamaktadır. İndirimli bilet sınıfına giren öğretim üyesi altmış yaş üzeri vatandaşlar ve 12 yaşından büyük öğrencilerden giriş ücreti 10 TL tahsil edilmektedir. Topluluk ya ekip olarak on kişin, zerinde gidildiğinde ise ücret olarak 15 TL alınmaktadır.

Hangi Gün Ücretsiz

12 yaş altındaki çocuklar, engelliler ile refakatçileri, ICOM karta sahip olanlar, MMKD üyeleri, medya mensupları, öğrencilere özel genç Çarşamba aktivitesi ve Pera Müzesi dostlarından herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Müze kart sahibi olanlar yılda bir kere müzeyi ücret ödemeden ziyaret edebilirler. Müzede bulunan Artshop ve Pera Cafe’ de indirimden yararlanabilirler. Yabancı turistler müzeyi %20 indirimli olarak ziyaret edebilmekte ve de cafe ve diğer hizmetlerden de indirimli yararlanabilmektedir.

Ziyaret Günleri ve Saatleri

Müzeyi ziyaret saatleri girişler haftada bazı günlere göre farklılık göstermektedir. Müze pazartesi günleri kapalıdır. Sonraki beş günde ise bunlar Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri sabah saat 10:00’ da açılmakta ve akşam 19:00’a kadar ziyaret edilebilmektedir. Müze pazar günleri saat 12:00’de açılmakta ve akşam 18:00’de ise kapanmaktadır.

Pera müzesi Ramazan ve Kurban Bayramı’nın ilk günlerinde kapalıdır.  Bu zamanlar hariç olmak üzere müze sürekli ziyaret edilebilmekte sanat ve kültürel nitelikteki eserler yakından incelenebilmektedir.

Müzeye Nasıl Ulaşılır?

Müzenin de bulunduğu semte Pera denmektedir. Bu semtte pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Müzeye metro ile ulamak istediğinizde şişhane metro durağında indiğinizde   müzeye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gitmek istediğiniz takdirde ise İETT Tepebaşı duraklarında indiğinizde yürüyerek kolay bir şekilde müzeye ulaşmanız mümkündür.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir