Pazar Günü Çalışmak

Şu ana kadar hiç günlük tutmadım. Bu ilki olsun, evet ben pazar günü çalışıyorum. Geride bıraktığımız 100’e yakın pazarda çalışmak zorunda kaldım. Bazı haftalar hafta içi tatil yapmayı başarsam da çoğunlukla tatilimin es geçildiğini görüyorum. Mutluyum ki bunun ücretini alabiliyorum ama yine de dinlenemediğim için ve asla pazartesi sendromunu bilemediğim için mutsuzum.

Aranızda benim gibi pazar günü çalışanlar var mıdır bilinmez ama ileride kendi işimin patronu olmayı başarırsam çalışanlarıma cumartesi pazar tatiline ek olarak haftanın istedikleri herhangi bir günü için de izin vermeyi düşünüyorum. İnsanlar yaptıkları işten mutlu olmalı ve hafta içinde ailelerine zaman ayırarak daha mutlu bir şekilde işe gitmeliler bence…

İlerleyen zamanlarda bunu başarabilir miyim bilmiyorum ama şimdilik aileme ve sevdiklerime yeterince zaman ayıramadığımı düşünüyorum. Aranızda illa ki benim gibi pazar günü çalışmaktan memnun olmayanlarda vardır. Özellikle çalışmasına rağmen bunun ücretini almayı başaramayanlar için durum biraz daha farklı onlara yardımcı olacak yazıyı başka bir zaman yazacağım. Şimdilik bunun pazar günü çalışanlara destek olacak bir yazı şeklinde yazılması gerektiğini düşündüm.

Pazar Günü Çalışmak İle İlgili Sözler

  • Pazartesinden korku, pazar tatil yapanlar içindir.
  • Haftam zaten berbattı, pazar günü tüyünü dikti.
  • Pazar günü çalışanlar olarak bence berbat görünüyoruz.
  • İyi yanından bak! Pazar günü çalıştığın için pazartesi sendromun olmayacak.
  • Biri pazar mı dedi? Ben artık günleri saymıyorum.
  • Mutlu bir pazar dilerim ama pazartesiye karışmam.

Benim her pazar günü attığım durumlarda bunları yazıyor. Sizin ekleme yapmak istediğiniz bir yazı olursa yorumlarda belirtin. Kısa bir süre içerisinde yazıyı güncelleyerek sizin adınızla birlikte eklerim. Bu sayede pazar günü çalışan kaç kişi olduğumuzu daha net bir şekilde görmüş oluruz. Herkese mutlu haftalar diliyorum. Umarım hafta içi tatil yapar ve dinlenirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir