Oto Ekspertiz Nedir, Fiyatı, Ne İşe Yarar

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın her alanın kolaylaşması anlamına geldi. Önceden bir araba satın alırken kaportacıya, motor ustasına ayrı ayrı göstererek onların ustalıkları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırdık. Oto ekspertizler raporlu bir şekilde hizmet vermeye başladığı andan itibaren bu özelliklerin ve usta arayışının artık sonuna gelindiğini söyleyebiliriz. Peki ama oto ekspertiz seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Araba Ekspertiz Raporunda Nelere Bakılır

Ekspertiz raporu, onaylı adreslerde yaptırılması durumunda su götürmez bir gerçeklikle belgelendirilmesi gereken bir konudur. O sebepten ekspertize girdiğiniz andan itibaren:

  • Boya kontrolü
  • Kaporta kontrolü
  • Motor kontrolü
  • Alt takım kontrolü
  • Şase kontrolü
  • Genel fiziki muayenesi
  • Tramer kontrolü

Benzeri pek çok paketi aynı anda almanız mümkün olmaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken oto ekspertiz paketlerinin ve sunulan raporların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğidir. Alacağınız arabanın yaşına göre motor yüzdesi, boyanan yerlerin kontrolü iyi analiz edilmelidir.

Son zamanlarda her şehirde ayrı ayrı noktalarda açılan oto eksper seçenekleri de araçlarını ekspere sokmak isteyenlerin kafalarının karışmasına neden olmaktadır. O sebepten uygun aracın satın alınması ve bu durumun belirtilmesi de son derece büyük bir önem taşır.

Oto Ekspertiz Nedir Fiyat

Çoğunlukla alınan hizmetlere bağlı olmak üzere fiyat değişiklik gösterecektir. Oto ekspertiz fiyatlarında değişiklik gösteren bir diğer önemli konu başlığı da bulunulan ildir. İç Anadolu’da ekspertiz fiyatları Nevşehir Oto ekspertiz dendiğinde 120 -140 TL civarında değişirken Niğde, Aksaray, Konya, Kayseri gibi illerde de aynı fiyatlara bulmak mümkün olmaktadır. Rekabetin fazla olduğu illerde bu fiyat aralığının biraz daha esnek olduğunu yada aynı fiyata daha fazla hizmetin dahil olduğu da unutulmamalıdır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir